Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek fel tudok készülni...

Szerintetek fel tudok készülni a novemberi vizsgára? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 évet jártam angol tanárhoz, ami a szüleimnek egy kisebb vagyon volt, és elmentem májusban vizsgázni(telc). A szóbelin átmentem, viszont az írásbelin szemét módon megbuktattak, olyan dologba kötöttek bele, ami szerintem alaptalan volt ill. az angol tanárom szerint is, és minden máshoz megvolt a pontom. Annyira elkeseredtem hogy nem foglalkoztam utána vele, de le kell tennem, csak félek elmenni mivan ha megint megbuktatnak hogy újrafizessem? Mert szerintem ez részben erről is szól..

Nincs már pénzünk tanárhoz járni vagy ilyesmi, önerőből kell visszamennem. Van egy telces könyvem amit végig gyakoroltam, de nem tudok másik könyvet se venni, ill. találtam pár feladatot a neten, nem tudom ha ezeket megcsinálom elég-e?

Mit tehetnék még? Nagyon félek.. valaki tudna tanácsokat, ötleteket adni?

Most körül kéne mennem, tavasszal már középszintű érettségire készülnék..

18L


2014. okt. 6. 18:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Pláne nem is érzem annyira biztosnak magam az angol tudásomban mint akkor.. félek hogy újra megbukok..hallottam már olyan esetekről hogy valakinek 5.jére sikerült.. tényleg nagyon kevés %kon múlott az egész
2014. okt. 6. 18:24
 2/6 A kérdező kommentje:
ráaádsul nem nagyon tudom hogy hol kezdjek neki..csináljam végig az online könyves feladatokat, meg ami az eredeti könyvemben volt és ennyi? Vagy tanuljak még szavakat? Vagy hol lehetne jó szólistákat találni vagy bármi? köszönöm előre is a segítséget!:) (+a másik gondom az volt hogy a vizsgán sokkal nehezebbek voltak a feladatok mint bármelyik mintában)
2014. okt. 6. 18:27
 3/6 A kérdező kommentje:
a másik hogy amikor megtudtam hogy megbuktam nagyon sokat sírtam teljesen összeomlott bennem minden hogy felesleges volt hogy majdnem 1 évig készülgettem rá, a tanárral is meg minden..és nagyrészt igazságtalanság miatt buktam..és más vizsgáknál is hallottam h van ez h újrafizessék az emberek, de akkor ebben most mi a jó? meg sok helyen hallottam hogy hát javítótanár függő a dolog, de ezzel most én mit kezdjek? Egyszerűen csak reménykedjek hogy hátha igazságos ember kezébe kerül a tesztem?-.-
2014. okt. 6. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem teszel le egy emelt szintű angol érettségit? Ha megvan a 60%, automatikusan kapod a középfokú nyelvvizsga papírt.
2014. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most csak ki vagy akadva és azért írtál ide. Milyen szintről kezdted? Mikorra kell a nyelvvizsga? Háááát! Az tág fogalom, hogy 1 éven át járt hozzád tanár, de nem mindegy, hogy 2 hetente 1 órát, vagy naponta 3 órát.

Ha tanárral nem tudtál felkészülni, akkor most hogy akarsz?

Írtad, hogy kisebb vagyont kifizettek a szüleid a magán tanárra. Majd, hogy már nincs rá pénz. Ez is fura. Ha nagyon gáz a helyzet, akkor még vehetsz pár órát, de itt szerintem másról van szó. Most kicsit eltérek a tárgytól úgyhogy bocsi. Volt nekem is tanítványom, aki úgy jött hozzám, hogy bioszból kéne emelt érettségit tennie. Már 2-szer nem sikerült az orvosi, pedig járt drága előkészítőkre, stb. Majd amikor mentem hozzá, kiderült, hogy rettentő sok mindent nem tud, (érthetetlen). Akkor ugye meséltem neki mindent, írtam neki tök jó, színes meg érthető vázlatokat, meg nyomtattam képeket, meg rajzokat, meg ábrákat (saját költségen). Amikor jött hozzám/vagy én mentem hozzá, akkor csak bólogatott, hogy igen-igen értem. Rengeteg kérdést, tesztet, stb. állítottam össze a saját szabadidőmben, hozzá igazodva, majd a kérdésekre a választ nem leírta, hanem egy 3-5 mondatos választ SZÓBAN elmondott FÉL mondatban és kész.

A kezdet kezdetén megmondtam neki, hogy az ég világon semmi könyvet nem kell megvennie, én mindent elmondok neki ami fontos, csak jegyzeteljen. Azóta is folyamatosan veszi a drágábbnál drágább könyveket, de kb. "sosincs ideje" külön órákat venni.

2014. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet másik vizsgára kéne menned, pl euro vagy bme, de ha szeretsz idegennyelvű regényeket olvasni akkor érdemes elgondolkodni egy ecl-en.


Mindenesetre ha szóbeliről kaptál bizonyítványt, elég ha csak írásbelire mész és később egyesíted a kettőt.

2014. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!