Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvben mennyire...

Kínai nyelvben mennyire fontos manapság megtanulni, hogy milyen sorrendben kell leírni a karakterek vonásait? Érdemes egy kezdő nyelvtanulónak ezzel is foglalkoznia?

Figyelt kérdés

A Memrise nevű oldal segítségével tanulok kínaiul, nem nehéz megjegyeznem a karakterek jelentését és fel tudom ismerni őket, ha meg gépelek pinyin-el, akkor ugye automatikusan átírja a számítógép kínai írásjelekre.


Viszont van egy ilyen hagyományos papírravetési sorrend, ami akkor kerül elő, ha kézzel írok le karaktereket.


Ezt ma mennyire fontos megtanulni? Én már középiskolás korom óta szinte semmit se írok le kézzel, mert ott a számítógép, munkához, főiskolához elég gépelni. Kína is modern ország, gondolom ott sincs nagyon másképp és nem mindennap írnak az emberek kézzel, mint régen.


Ha csak alap szinten szeretném elsajátítani a kínai nyelvet akkor fontos megtanulni a karakterek írási sorrendjét, vagy elég ha megjegyzem őket, és ha valamit kézzel kell leírni, akkor rajzolás-szerűen vetem papírra őket emlékezetből?



2014. okt. 17. 17:41
 1/3 Ezeöccá ***** válasza:
100%

A digitális technológia (telefon, internet, stb.) előre törése ellenére is fontos, hogy tudj írni kínaiul, ha valóban meg akarsz tanulni kínaiul. Az írásjelek aktív ismerete csak így lesz teljes. Kényelmes dolog csak a pinyin alapján begépelni és bízni abban, hogy legalább felismered, amit írni akartál, de ne utazz nagyon a jelek passzív ismeretére, előfordulhat, hogy írnod kell valamit kézzel és akkor "megáll a tudomány".


A vonássorrend nem életbevágóan fontos, de érdemes megtanulni: gyorsabban tudsz írni, ha mindig ugyanabban a sorrendben írsz le írásjeleket vagy azok részeit, mintha mindig úgy írnád, ahogy éppen jön vagy tetszik. Mások kézírását pedig sokszor csak akkor tudod megérteni, ha tudod a vonások sorrendjét és az írásjelek szerkezetét, mert ez segít kitalálni mit is látsz a papíron.


Jó, a kézzel írás tényleg visszaszorulóban van Kínában is, de előfordul, hogy ki kell tölteni legalább egy nyomtatványt. Mellesleg a kínai írás a legegyedibb és legsajátosabb ma is használt írásrendszer (nem feltétlenül csak a kalligráfia, mint művészet szintjén, hanem a hétköznapi használatban is), kár volna, ha nem tudnád te is aktívan használni.


A szép kézírás még mindig erény és "ajánlólevél" Kínában, olvastam olyan esetről, hogy azért léptettek elő egy szalagmunkát végző gyári segédmunkást, mert az íveket, amelyeken rögzíteni kellett bizonyos mennyiségeket és megjegyzéseket, szépen és olvashatóan töltötte ki. A főnökének megtetszett az olvasható és szép kézírás és attól fogva irodai munkára osztotta be, ha jól emlékszem a hölgy később saját céget alapított, meggazdagodott, pedig csak ennyivel kezdődött a karrierje, hogy jó kézírása miatt kapott egy esélyt, hogy tovább lépjen.

2014. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SeinHime ***** válasza:
100%
Nagyon szépen kifejtette az előző, én még annyit hozzátennék, hogy szótárazásnál is fontos lehet a vonássorend, ugyanis legtöbbször a vonások száma szerint tudsz rákeresni az írásjegyre. Ez pedig jól jön, ha nincs internet a közelben.
2014. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Benne van a válasz a kérdésedben: "csak alap szinten szeretnéd elsajátítani a nyelvet...", akkor sztem nem a vonások sorrendje a legfontosabb. Én is tanulom a nyelvet otthon, és a kézzel írás csak egy nice to have.

Majd ha szépen meglesz az alapfok, aztán jön a közép, idővel lehet megérik a vágy a tökéletes kézzel íráshoz is :) Még nem érett meg. Inkább a szótanulásba, kiejtésbe, kommunikációba fektetem az energiám.

2014. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!