Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet tökéletesen? Ha ez számít, spanyolt szeretnék tanulni. Mert ugye a spanyol logikus nyelv a magyarhoz

Figyelt kérdés
Normál válaszokat, gracias 👍
2014. okt. 17. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg. Tolmácsnak tanulok, elhiheted. Pár év kintlét szükségeltetik hozzá.
2014. okt. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
Nem hiszem, hogy népszerű leszek (nagy újság:)), de szerintem tökéletes nyelvtudás nem létezik. A legtöbb, amit ember elérhet, az anyanyelvi szint... s mivel a nyelv folyamatosan változik, az sem feltétlen könnyű. Adottság kérdése is. Ha jó nyelvérzéked van, szereted a nyelvet és a kultúrát (mert anélkül nem nyelvtudás a nyelvtudás), s ha még arra is van lehetőséged, hogy minél többször kijuss spanyol területre, jó esélyeid vannak. Sok sikert kívánok hozzá. :)
2014. okt. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Meg lehet, én anyanyelvi szinten beszélek angolul, mert már kiskoromtól fogva ki vagyok téve az angol nyelvnek, de ha pl. átmész Romániába, ott rengeteg ember van, aki perfektül beszél mind magyarul mind románul.
2014. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A magyar nyelv szokeszlete 800000-1000000 koze teheto(termeszetesen ezek becslesek). Te ebbol ha nagyon durvan muvelt emberke vagy, tudsz 30-50 ezret, ha atlagos vagy, akkor 10-15 ezret. Ez ugye azt jelenti, hogy az anyanyelvedet nem tudod tokeletesen. En inkabb a masodikkal ertenek egyet, hogy meg tudsz tanulni egy idegen nyelvet anyanyelvi szinten (persze ehhez szukseges az intenziv hasznalat is, nemcsak a tanulas), de tokeletesen egyet sem fogsz megtanulni.
2014. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudjátok Mexikóba elég sok színész megy oda színészkedni, akik nem spanyolok vagy nexikóiak. Innen jutott eszmebe, hogyan tudnak akkor ennyire jól beszélni?


Amúgy anyanyelvi szint nekem elég, de ezt ha kimegyek tudom fejleszteni, ugye?

2014. okt. 18. 09:08
 6/8 A kérdező kommentje:
mexikóiak*
2014. okt. 18. 09:09
 7/8 chtt ***** válasza:
Itthon is tudod fejleszteni, ha kimész meg pláne. :)
2014. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam legfeljebb Dél-Amerikából mennek Mexikóba, ők meg többnyire spanyolul beszélnek.

A C1 tapasztalatom szerint még egy nagy nulla, ki kell menni,kint élni, dolgozni.

Nekem csak rokonom él kinn, de ő már lassan 30 éve, legfeljebb annyit kérdeznek tőle, hogy ez melyik dialektus. Akcentus.

2014. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!