Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki otthon egyedül, csupán az...

Aki otthon egyedül, csupán az internet segítségével tanul idegen nyelvet, hogy megy neki? Mi az, amire figyelnie kell és mik a nehézségei, előnyei?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kezdtem el tanulni egy idegen nyelvet, a kezdetektől. Már nagyjából tudom az ABC-t és most kezdem a napok neveit. Menni fog ez így, mit ajánlotok?

2014. okt. 19. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
használom ezt az oldalt már egy jó ideje annál a nyelvnél, amit már alapfokon tudok. az újba pedig csak akkor tudok belekezdeni, ha legalább a betűket vagy a névmásokat tudom.
2014. okt. 19. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem angolról vagy németről van szó, akkor valószínűleg nem árt kezdetben egy tanár is. Sajnos. Angolra és németre még azt mondom, hogy talán még a semmiből is fel tud jönni csak internet segítségével az ember, ha nagyon logikusan gondolkozik (beszélgetőpartner azért nem árt). Minden másból viszont gyérebbek a források interneten. Például angolból és németből van megbízható egynyelvű szótár az interneten. Más nyelveknél ez egyáltalán nem ilyen alapértelmezett. A kínai, ha jól tudom, akkor nagyon épül a tónusokra, és ez tipikusan olyan, amihez nagyon kell a segítség más embertől.


Természetesen, ha az angolt tudja az ember, akkor ez is egy picit könnyebb lesz, de még így sem annyira, mint az angol maga.


Az előnye az, hogy megtanulod logikusan használni az internetet, megtanulsz kételkedni a másik szavában (a gyakorikerdesek kifejezetten jó példa arra, hogy ez miért szükséges). Bármennyire is furcsa, ehhez is kell minimális gyakorlat. Nem egyszer látni itt is, hogy mennyire logikátlanul keresnek az emberek még a google-ön is. Előnye az is, hogy nem tud félrevezetni a tanár. Nem egyszer láttam már olyat, hogy angol tanárok félremagyaráznak valamit, nem tudják adott szó kiejtését helyesen, vagy nem is ismerik az adott szót. És még nem is feltétlenül úgy akarnak haladni, ahogy te szeretnél. Nem egy olyan embert ismerek, hogy megvan neki a felsőfokúja, de egy egynyelvű szótárral már nem boldogul el normálisan. Ez azért van, mert tanártól tanulta a legtöbbet olyan alapon, hogy elhiszi neki, hogy igazat mond. Innentől kezdve ez egy kicsit magolásszagú. Aki így próbál elmenni C2-re, az nagyon pofára esik. A nagyobb probléma az, hogy a C2 nem olcsó. És a legtöbbször az van, hogy a tanárok nem nagyon ismerik az internet lehetőségeit (rosszabb esetben szimplán csak nem akarják megosztani veled ezt a tudást).


Én azt ajánlom, hogy mielőtt elkezdesz egy nyelvet, kérdezz meg valakit, hogy milyen sorrendben érdemes haladni és hogyan érdemes ezt magadtól tanulni. Ez minden nyelvnél más egy picit. Angolt például nem érdemes a fonetikai ábécé megfelelő részének tudása nélkül elkezdeni, mert káosz lesz belőle, amit később jóval nehezebb korrigálni. Korrigálni mindig nehezebb, mint megjegyezni valamit elsőre jól.

2014. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! :) Nagyon hasznosakat írtál, utolsó. Már 2 órája a Duolingóval és a különböző Youtube videókkal szenvedek, mert amilyen nyelvet és akarok tanulni, azt csak akkor lehet, ha elég jól tudok angolul, szóval macerás az egész. Lassan én is arra jutok, hogy egy tanárt kéne felkeresnem mert ez így nem lesz jó.
2014. okt. 19. 13:57
 5/5 anonim válasza:
Én kipróbáltam többet is, az Abaenglish.com szörnyű akkor, ha középfokú nyelvvizsgás vagy, nagyon unalmas tud lenni 15-ször ugyanolyan típusú feladatot elkészíteni . A nyelvipercek.hu jó, de nem tudsz vele fejlődni, csak egy-két dologban, azért, mert nagyon időtrabló - aki rá tud szánni minden nap több órát arra, hogy videókat nézegessen többször is, akkor annak javaslom. Az ILATalentet próbáltam nemrég, az elején azt hittem, hogy abbahagyom, nagyon az alapoktól indult, aztán most már tetszik, egyelőre csak ezt használom.
2014. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!