Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kanji hogy tevődik össze?...

A kanji hogy tevődik össze? Mert ugye azok a "jelek" így elsőre elég bonyolultnak látszanak, és pl ha 2 szóban ugyanaz a hangzás, akkor gondolom én, hogy a kanjikban megtalálható ugyanaz a jel. Vagy tévedek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 21:02
 1/5 anonim válasza:

Egyszerűbb először csak a fonetikus Japánt tanulni.(mert gondolom japán kanjikat kérdezted)

Azután már könnyebben megérted a kanji szerkezetét.

2014. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Most vettem 1 Dekiru-t, de az animékben mindenhol kanjik vannak, vagyis ha ábrázolnak valamit. De hagyom is az egészet, nem ásom bele magam jobban. Kezdem az elejétől. :D
2014. okt. 23. 14:18
 3/5 SeinHime ***** válasza:
A kanjik gyökökből állnak, van belőlük egypár, ezekből épülnek fel a bonyolultabb írásjegyek. Persze a gyökök önmagukban is kanjik, úgyis van jelentésük. Sokszor egyébként a jelentésnek is köze van a gyökhöz, igaz most csak kínaiból tudnék rá példát hozni. Szerintem a hangzáshoz nincs köze. (uh remélem érthető volt XD)
2014. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor a Hiragana és Katakana mellett kell tanulni még ilyen gyököket, vagy ezek lennének a gyökök? :D
2014. okt. 23. 18:14
 5/5 SeinHime ***** válasza:
Mint mondtam, a gyökök is kanjik. Ne törődj ezekkel. Itt egy példa: 女 = nő, 子 = gyerek, de 好き = szeretni/kedvelni valamit. Kanjiknál az olvasat a fontos, meg a vonássorend, meg természetesen a jelentés. Nem olyan bonyolult :D
2014. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!