Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szókártyákhoz milyen papírt...

Szókártyákhoz milyen papírt használtok?

Figyelt kérdés

Saját szókártyát szeretnék csinálni, de még nem láttam sehol olyan kártyát amit külföldön lehet kapni, tehát ami elég merev de mégsem túl vastag. Csak ilyen vékony jegyzettömböket, post-it-eket lehet találni, de az nem valami jó.

Tudja valaki milyen néven keressem, hogy hol tudnék venni? Internet is jó.



2014. okt. 27. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én régen rajzlapokat használtam. Jóval merevebb, mint a sima fénymásolólap, nem is látszik át, strapabíró is. Nekem bevált.
2014. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is a (famentes)rajzlapot javaslom. Ha keményebbet szeretnél akkor vannak vastagabb papírok esetleg névjegykártya papírok. Az ilyen papíroknál általában gramm / négyzetméterben (g/m2) adják meg a vastagságát. A 250+ osok már elég vastagok de érdemes papírboltban "megtapizni". Fotópapírként is szoktak árulni 300g/m2-es papírokat. Ezek többsége felületkezelt akár fényes.

Én azt javaslom, hogy papírboltban nézegess körül. Semmi sem jobb mint saját kezeddel/szemeddel meggyőződni arról amit veszel.

(csak zárójelben, a vastagabb, minőségi papírok nem olcsók, ha az ár is fontos akkor tényleg rajzlap)

2014. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A rajzlapra gondoltam már én is, de nem igazán szerettem volna magamnak vagdosni. De fontos az ár is, úgyhogy azt hiszem maradok a rajzlapnál.
2014. okt. 27. 22:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az ötleteket!
2014. okt. 27. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is rajzlapot szoktam használni szókártyák készítéséhez.

Nekem az oké árban.


Megkérdezhetem Tőled, hogy a szókártyák mérete - amiket magadnak készítesz - milyen?

2014. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én most olvastam egy olyan ötletet, hogy egy szókártyára több szót írni.

Kipróbálásként ezt a színes, négyszögletűre vágott jegyzetlapokat használtam (műanyagfalú tartóban is árulják sokszor és többféle szín van benne), ezekre három szót írtam az adott nyelven. Utána úgy fordítottam meg hogy nem oldalra, hanem fejjel felfelé (függőlegesen), mert elvileg úgy jobban kézre áll, és akkor ugyanúgy kezdtem a lap tetejéről írni a magyar megfelelőt.

De még nem használtam, nem tudom mennyire jó.


Rajzlapot is szerintem úgy fogom vágni hogy legalább két szó ráférjen. Nincs kedvem annyit vagdosni (tépni, mert vágni nem tudok egyenesen).

2014. okt. 28. 19:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és egy vízszintes vonallal érdemes elválasztani a szavakat, hogy átláthatóbb legyen.
2014. okt. 28. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!