Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szerkezet ez az angolna...

Milyen szerkezet ez az angolna? Hogyan fordítsam?

Figyelt kérdés

Kezdő angolos vagyok, és nem tudom, hogy hogyan fordítsam a következő mondat, illetve szeretném tudni, hogy milyen igeidőről van benne szó:


I was going to work.


A válaszokat előre is köszönöm :) Tudom, hogy nagyon kezdő, de valahonnan mégiscsak el kell kezdeni


2014. nov. 5. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Past Continuous, vagyis folyamatos múlt. Sok anyagot találsz róla. Azt jelenti, hogy "dolgozni mentem (éppen)"
2014. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Lehet múltbeli jövő idő is, tekintve, hogy a "be going to" egy jövő időt kifejező szerkezet. A "was/were going to" is létezik, csak ritka, és magyarba nehéz átfordítani. Úgy lehetne, hogy "dolgozni fogtam", ami ugye nem értelmes. Így ha szépen magyarosan akarjuk kifejezni, akkor úgy fordítjuk, hogy "dolgozni készültem" (amikor hirtelen valami közbejött például).


Hogy ez, vagy a Past Continuousról van-e szó, az már csak a szövegkörnyezetből derül ki.

2014. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja....

"Munkába mentem" abban az értelemben, hogy az egy folyamat, és fontos hogy nem általánosságban mondod, hanem folyamatként. Pl. Épp munkába mentem, amikor megláttam a Juliskát (tehát valami félbeszakította a folyamatot, és ezért fontos, hogy folyamatról van szó). Vagy épp munkába mentem, mialatt Jancsi meg épp a kávéját főzte (tehát két folyamat egyszerre zajlott).

2014. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másodiknak is igaza van.
2014. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így most már értem. Jól elírtam az angol szót az elején.
2014. nov. 6. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!