Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul hogy...

Hogy mondják angolul hogy bizonyára ez egy vírus volt?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy: Must be=bizonyára


De ha már múlt időbe teszem, akkor hogy van?


It must was a virus

It must be was a virus?

It must have be a virus?

Gondolom ez mind értelmetlen.


2014. nov. 6. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Alakul. A must után főnévi igenév, tehát 1lső alak kell. Ebből következőleg must was nem lehet. A be után nem állhat múlt idő, tehát az sem jó, hogy must be was. A harmadik lépésednél már kapisgálsz valamit, hogy az előidejűségbe kell a have. De hanyadik alak kell a have után, na hanyadik? Hát, harmadik. Vagyis mi jön ki? It must have beEN a virus. És megérkeztünk a múlt idejű valószínűséghez. Ugyanez bizonytalanabb kiadásban: It might have been an accident: Lehet, hogy baleset volt. Illetve tagadásban: It can't have been a UFO. Nem lehetett ufó.

Egyébként nemcsak a must-tal, hanem más módbeli segédigékkel is lehet ezt használni, nemcsak valószínűségre, és természetesen nemcsak a létigével, például You should have done your hw. Meg kellett volna írnod a házidat. You needn't have gone there: Nem kellett volna (nem volt szükséges) odamenned.

2014. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ahha! Sokat segítettél, köszönöm szépen! :)

És pont kérdezni akartam, hogy akkor "It would have be vagy been" és a többinél hogy kell, de erre már láttam is, hogy azokra is megkaptam a választ. :)

2014. nov. 6. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A have been (vagy akármi 3. alakban) alakot egyébként úgy hívják, hogy perfect infinitive, tehát befejezett főnévi igenév. Mivel a segédigék után infinitive kell, ha pedig előidejűséget fejezünk ki, akkor ez a befejezett, vagyis perfect infinitive lesz.
2014. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is!
2014. nov. 6. 20:12
 5/7 A kérdező kommentje:
És azt hogy mondjuk, hogy: bizonyára nagyon ideges leszek, ha utazok majd repülőn.
2014. nov. 6. 21:09
 6/7 A kérdező kommentje:

If I will fly by aeroplane, I would be very nervous.

If I will fly by aeroplane, I would must be very nervous.


Az első szerintem jó, de a 2.?

2014. nov. 6. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, szerinted jó, de a nyelvtan szerint nem. If után nem használunk will-t, (a speciális kivételeket most hagyjuk) hanem I-es feltételes módban jelen időt, tehát If I fly ...

A would viszont II. conditional, a -na,-ne,-ná,-né. Tehát az nem azt jelenti, hogy majd utazom, hanem hogy utazNÉK. Te itt most két nem keverhető conditionalt keversz. Olvass utána a conditionalnek. A II-esben a másik felében if+múlt idő van.

A must jelen idejű valószínűség, az előző válaszban megmutattam a múlt idejűt, de jövőre nézve nem használhatod a must-ot, mert az jelen. Tehet jövőre vonatkozóan csak egy módosítószóval, mondjuk a probably, fejezhetsz ki valószínűséget: If I fly by plane, I will probably be very nervous (vagy anxious).

Would must eleve nincs, ezeket a segédigéket nem lehet egymásra rakosgatni, mint az építőkockákat. Csak a have-et lehet kombinálni velük, mert az igeidőt fejez ki.

2014. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!