Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a Speak! Nyelvis...

Mit gondoltok a Speak! Nyelviskoláról? Hány hetesek a tanfolyamjai vagy mennyi az óraszám? Ezekkel kapcsolatban nem találtam információt, így az ár/óra számomra nem mond sokat.

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 21:05
 1/1 Beatrix555 válasza:
Én egy ingyenes "bemutató órán" voltam. Bérleti rendszerben tanulhatsz, minél több órát veszel meg egyszerre, annál kedvezőbb az órák díja. Kb olyan 20-40 ezer ft-ra jön ki a havi díj átlagban. Beültem,egy rövid szintfelmérő után kaptam egy tankönyvet amit a nyelviskola saját maga gyártott, megadták az oldalszámot és a leckét, hogy ezt nézzem át, majd ha készen vagyok akkor jelezzem a teremben lévő tanárnak. A teremben kb 10 diák volt, és egy tanár. Mindenki ugyanezzel a módszerrel tanult. Átnéztem az anyagot, és készen voltam, a tanárnak jeleztem, hogy jöhet... azaz jeleztem volna, ha figyelt volna másokra is. Kb 10 percig ültem ott mire oda tudott jönni hozzám. ( és így voltak mások is... várakoztak hogy a tanár odaérjen) Ráadásul a tanárok is váltották egymást, mert épp lejárt a munkaideje. Pár mondatot váltottunk, majd a tanár ismét elment egy másik diákhoz. Szóval ez a lényege a tanulásnak, hogy magad feldolgozod az anyagot ott a teremben, amit a tanár kikérdez utána tőled,a tananyagot nem viheted haza, "mert titkos" csak ott tanulhatod. Ha hibázol, a tanár visszaadja a feladatot és leckét, hogy még tanuld és majd újból visszajön. Ezt addig csinálja amíg hibátlanul vissza nem tudod adni a leckét amin épp tartasz. Nekem ez a módszer nem jött be. Én otthon szeretek tanulni, a szoba csöndes magányában, ahol nem percre mérik hogy mennyi idő alatt tudom megtanulni a leckét, és nem percekben ketyeg az óra tanulás alatt. Itt ennél a résznél és meg is álltam és nem kértem több órát. Pedig nagyon rá akartak beszélni egy bérlet megvásárlására, mert hogy milyen jó ez az iskola..... Amit tapasztaltam, az hogy egy tanárra túl sok diák jut, nincs ideje a tanárnak igazából kikérdezni és veled törődni ( ami az egyéni tanulás lényege lenne) az értékes óradíjakat arra költöd el, hogy ülsz a tananyag fölött amit ott kell megtanulnod ( ezt otthon ingyen és bérmentve is csinálhatod, nem kell érte havi 40ezret kifizetned) Szóval nekem errőla módszerről nagyon rossz véleményem van, soha többet ilyen sulit..
2015. szept. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!