Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel könnyebb az eszperan...

Mennyivel könnyebb az eszperantó ha már tudok angolul?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva elérem a középszinthez szükséges tudást angol nyelvből. Szeretnék megtanulni eszperantó nyelven is. Az angol mennyire tudna segíteni ebben?

Láttam vannak közös szavak benne, egy nyelvkönyvben.

Kb mennyi időbe fog telleni így elsajátítani ebből is egy középfokút? (150 órát írtak amúgy simán a középfokú tudás megszerzéséhez, de azt nem tudom, hogy angol után, hogy mennyivel redukálódik ez az időtartam)


Köszi!



2014. dec. 10. 19:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelv középszintre való elsajátítására szánt időd 20-25%-ba fog kerülni az eszperantó nyelv elsajátítása. Magyarán, ha egy évedbe tellett megtanulnod angolul középszinten, akkor az eszperantót 3-4 hónapodba fog kerülni elsajátítani középfokon.

Naponta tanulsz maximum 1-2 órát, akkor simán meg lesz 3-4 hónap alatt az eszperantó középfok.

Ha már úgy-ahogy megyeget az eszperantó, akkor ajánlom elolvasni Tolkien La mastro de l’ ringoj és Hobito, aŭ tien kaj reen könyveit elolvasásra. Nyelvgyakorlásnak kiválóak.

Itt megrendelhetőek:

[link]

2014. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából az ingyenes utazgatás meg a barátkozás miatt szeretném megtanulni. Remélem jövő nyár közepére meg lesz... :/
2014. dec. 10. 21:30
 3/20 chtt ***** válasza:

nekem ez a kedvenc "tankönyvem", ha meg tudod szerezni, nézz bele :)


[link]

2014. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm. :) Igen letudom tölteni, legálisan.


[link]


[link]

2014. dec. 10. 21:44
 5/20 chtt ***** válasza:
Klassz, nem is tudtam, hogy fenn van onlány. Már el is mentettem. Köszönöm! :)
2014. dec. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az eszperantónak következetesebb az igeidő-táblázata, az úgynevezett "összetett igeidők", viszont nincs kötelezően kifejezve a folyamatos.


A befejezett szemléletet (have + harmadik alak) elég jól közelíti a létige plusz múlt cselekvő igenév (estas + V-inta). ITT CSAK ARRA KELL VIGYÁZNI, hogy a segédige itt is "estas" és nem "havas". (Mondjuk ezt a németesek hamarabb megszokják, ott a mozgóigék ilyenek.)


A "going to" alakot jól lefedi a létige + jövő cselekvő igenév (estas + V-onta)


A szenvedő alak lényegében ugyanaz, létige + szenvedő igenév (estas + V-ata)


Így a bonyolultabb mondatszerkesztésbe is hamar belerázódsz majd.



Volt nekem már ezzel kapcsolatosan kérdésem is, -- ha megtalálom, akkor idelinkelem.

2014. dec. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Zárójel:

Őszintén, csak az ingyen utazgatás meg barátkozás miatt jól működnek az angol (és egyéb) nyelvű coachsurfing szolgáltatások is. Sőt, igazából hatékonyabbak. Persze minél több nyelv, annál több lehetőség, de én eddig ha véletlenül eszperantistába futottam, akkor vagy bigott mozgalmár volt, és kizárólag az eszperantó végső győzelméről lehetett beszélni vele, ahogy elsöpri majd az imperialista elnyomó angol nyelvet :D vagy ha értelmesebbje volt, akkor meg 10 perc után kiderült hogy angolul (+ még egy-két nyelven) is tud :D :D :D :D


Zárójel bezárva.

2014. dec. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Á, meg is van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

Nagyon tanulságosak az adott válaszok is...

2014. dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tök jó dolog az eszperantó, pár hónap alatt középfokú szinten meg tudod tanulni, és kinyílik neked a világ! Azoknak a hozzászólásaid érdemes megfontolnod, akik maguk is beszélik a nyelvet, és a gyakorlatban is használják azt... - Nézz körül például az eszperantohu portál netes vagy fészbukos oldalán!


A [link] oldalon van egy internetes tanfolyam, ott meg is tudod nézni, ki is tudod próbálni az eszperantót!

2014. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a további válaszokat! :)


Zolly the Jolly:

Neked pedig, külön, hogy felhívtad a figyelmemet a szolgáltatásra. :) El is kezdtem olvasgatni.

Azt hiszem megtanulok attól eszperantó nyelven, hiszen plusz egy nyelv mindig jól jöhet. Én speciel nem bánnám, ha egy könnyű mesterséges nyelv lenne a lingua franca (közös nyelv) az emberiségnek. Mármint semmi bajom az angollal, tetszik a fonetikája, de szerintem sokan vannak akiknek sajnos nem igazán van nyelvérzékűk, és számukra nehéz lehet, elsajátítani ezt a nyelvet (többek között nekem is).


Van kettő ami szerintem nagyon alkalmas lenne erre a célra: interlingua és a lojban. (az előbbit 600 miilióna értik, a második pedig matematikai nyelv, aminek egyébb képességei vannak, bár ez nehezebb valamivel)


Kellemes ünepeket kívánok! :)

2014. dec. 11. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!