Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt szeretnék tanulni,...

Angolt szeretnék tanulni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhány dolgot tudok, de ez éppen csak több mint a semmi, én viszont szeretnék rendesen megtanulni angolul!

De nem tudom mivel, hogyan kezdjem?

Simán szavak tanulásával, és aztán hogyan tovább?

Vagy mással kezdjem?



#tanulás #nyelv #angol #nyelviskolában
2014. dec. 17. 21:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Amit még hozzá kell tennem, mert a kulcsszavakat elég hiányosan tette ki a rendszer...

NEM nyelviskolában, tanulnék, hanem itthon, netes anyagokból, mert erre van kapacitásom.

Az a gond, hogy nem tudom mivel, hol és hogyan kezdjem.

2014. dec. 17. 21:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Én diplomamentőn vagyok, de játékokkal elméletileg lehet nagyon jól tanulni angolul, azt mondták nekem.


Rám fokozatosan ragadt vmi, amit haveroktól szedtem. Kaptam most pár ilyen angol könyvet, de a "letöltőoldalról" tudsz leszedni egy rakat dolgot, csak beírod, h kezdő angol, azon szépen végigmész, utána szintet lépsz, ha mindent tudsz. :)


Sztem így lehet megtanulni. :) Ja, meg duolingo-val is lehet fejlődni kicsit. :)

2014. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

pedig a nyelviskola a legcélravezetőbb...


egyébként meg sok filmet kell nézni angolul, sokat olvasni angolul, meg írni angolul és közben ügyelni a nyelvtani szerkezetekre meg a rendhagyó dolgokra

2014. dec. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első lépésben el kell sajátítani az alapvető nyelvtant

tanárral vagy anélkül és össze kell szedni egy kis alap szókincset. Tanárral vagy anélkül. Utána már jöhet az Audio Book és a filmek.


Először egyszerűbb meséket kell utána jöhetnek a komolyabbak


és el kell járni valahová beszélni!

2014. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! :) Play áruházból lelehet tölteni egy nagyon jó játékot ahol angolul és számtalan másik nyelven meglehet tanulni az ALAPOKTÓL, nekem nagyon tetszett ez a játék ráadásul ingyenes a neve Duolingo
2014. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha más idegen nyelven már jól tudsz, akkor keress egy cserepartnert, és egymást tanítsátok.
2014. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld hüvelykujj.

Most annyi jó tanácsot kaptam, hogy már el tudok indulni, és sikerülhet elsajátítanom az angol nyelvet amennyire így lehetséges.

Németes voltam mindig, de szinte semmi sem maradt meg belőle, a suliban pedig nem volt más. Az angol esetében rám is úgy ragadt néhány dolog innen- onnan.

Első válaszoló, Neked meg sok sikert a diplomamentőhöz!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

2014. dec. 19. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is németes voltam mindig.

Könnyen ragad az angol szerencsére, nem olyan, mint a német, bár én azt is nagyon szeretem. :) De azt középszinten nehéz sztem felfejleszteni ahhoz, h meglegyen a nyelvvizsga. :(

Angol pedig a csapból is folyik, s minden nap 5 új szó, s egy év alatt megvan a szókincs. :)


Köszi szépen egyébként Kérdező. :)

2014. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!