Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Up to this point a parameter...

Up to this point a parameter is used, which is stb. Kell vessző az up to this point után? És a which elé?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 12:27
 1/10 chtt ***** válasza:
Tudtommal a which elé mindig kell, és én tennék a point után is.
2014. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet mert tényleg különállók, a gyakorlatban viszont nem tesznek.
2014. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
lehet, de nem? ezt most nem értem
2014. dec. 22. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
en tennek vesszot az up to this point utan, de a which ele nem
2014. dec. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 chtt ***** válasza:

Én továbbra is tennék vesszőt a "which" elé, de talán könnyebb lenne dönteni az egész mondatot ismerve.


ezt találtam róla:


When which is used at the beginning of a non-restrictive clause, it must have a comma. Another comma is placed at the end of that clause. A non-restrictive clause gives added information that is not necessary. The meaning of the sentence can be understood without it.


Persze véletlenül sem jut eszembe, hogy híják hivatalosan azt a "közbevetett" tagmondatot, amely nélkül a mondat önmagában is értelmes, ezért előtte-utána vessző kell...

Ilyen példamondatot találtam, ami talán segít:


The suspect in the lineup who has red hair committed the crime.

ez ugye "restrictive" mert nem elhagyható a vörös haj, az szűkíti le egy emberkére, hogy a gyanúsítottak közül, hogy ki volt az elkövető


The suspect in the lineup, who owns a red car, committed the crime.

itt a piros autós mellékmondat ad valami hasznos plusz információt, de nem szűkíti le egyre a lehetőségeket


remélem, segítettem valamicskét

2014. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kétféle eset van, az egyiknél kell vessző a másiknál nem. A gyakorlatban ha sosem teszel az elfogadottabb, mintha mindig kiteszed.


Vessző egyébként akkor kell, ha az előtte lévő dolog amire vonatkozik már ki van fejtve.Ha a which utáni részben magyarázod el az előtte lévő tagmondatot vagy szót, akkor viszont nem kell vessző.


Most nem tudok példát írni, de nyelvtankönyvekben találsz helyeset. Ha nem vagy biztos magadban, inkább ne tegyél.

2014. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

pl. nem definálóra:

The President's message, which was a 37 minute speech, was broadcast over the country.

2014. dec. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szent-Királyi István válasza:
Az angol az összetett mondatokat (a magyarral ellentétben) nem választja el vesszővel, azaz egy összetett mondatban az igék száma határozza meg, hány mondatot tartalmaz. Kivétel a fentebb is említett közbevetett magyarázó vagy kifejtő mondat, ami egy adott mondat egyrészét bővíti, de ha elhagyod, a mondat még teljesen értelmes marad. Ezt a "bővítményt" vesszők közé zárják..(ez kötelező).
2014. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szent-Királyi István válasza:
Kiegészítés: a fentiek értelmében csak az egész mondatból dönthető el, kell-e vesző..
2014. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mindegy hogy teszel vagy nem - hacsak nem nyelvvizsga
2014. dec. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!