Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai nyelv nehezebb, mint...

A koreai nyelv nehezebb, mint a japán?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem, a japán a 3. legnehezbb nyelv a világon, a kinai és a magyar után.

Nem tudom a koreai hanyadik, ennek nézz utána ha érdekel.

2015. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
A koreai szerintem egyszerű. Pár nap alatt meglehet tanulni a hangult, és jó, mert rajzolni se nehéz, és a kiejtés is jó :) Én csak azért nem folytattam, mert magolni nem szeretek, normálisan felépített tananyagot meg nem találtam sehol...
2015. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1: ez egy nagy baromság. olyan h.ülyeségek ezek a listák. nem mindegy, hogy most egy német, orosz vagy magyar szemszögéből nézzük a nyelveket.


koreai:

írása: a legkönnyebbnek, leglogikusabb írásnak tartják

kiejtése: kicsit nehéz, mert vannak hangok, amik között alig van különbség és a mi nyelvünkben nincsenek meg

nyelvtan: sokan nehéznek tartják az udvariassági formák miatt meg hogy ragozó (vagyis olyan mint a magyar), de szerintem azért nem annyira vészes


japán:

írása: szerintem nehéz, mert ugye van 2 abc-jük, plusz a több ezer bonyolult kanji.

kiejtése: mivel szótagosan beszél, nagyon egyszerű a kiejtése

nyelvtan: erről annyira nem tudok nyilatkozni. ragozó nyelv ez is, bár könnyebbnek tartják a koreainál. Egyesek szerint egy nyelvcsaládba is tartoznak, de ezt még nem sikerült bebizonyítani.


én koreaiul szeretnék megtanulni^^ :3 :)

2015. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül melyiket kezdted el?
2015. dec. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lucisz válasza:
Két hétig tanultam japánul, de akkor úgy tanultam, hogy nem ragoznak. Csak Egy kis különbség van a jelenidő, a múltidő és a jövőidő között, de a különböző személyeknél nem ragoz. Elvileg.
2016. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!