Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bajban vagyok! Tök jól megy...

Bajban vagyok! Tök jól megy az angol, de a suliban és mások előtt (főleg ha tanár) nagyon ideges leszek és csak motyogok, ráadásul hülyeségeket. Ezen, hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Túl nagy figyelmet fordítasz valószínűleg a környezeted reakciójára, esetleg ilyenkor előforduló elbizonytalanodás okozhatja a stresszt, ami ilyen "tünetekkel" jár. Próbálj egyetlen dologra koncentrálni, számos módszer létezik ennek a leküzdésére, enyhítésére. Gondolj arra, hogy ők is ugyan olyan emberek a hétköznapi életben, mint te, lehet,hogy a társaidat például egyáltalán nem érdekli a feleleted tartalma, lehet, hogy nem is rád figyelnek, a tanítódnak pedig ez a munkája, magadért és a céljaidért tedd. Kezdetben, mivel keveset feleltettek, nekem is ilyen gondjaim voltak, de elmúltak. Sajnos emelt szóbelin viszont annyira izgultam, hogy szó szerint 5 percig nem jött ki hang a torkomon, mert folyton elcsuklott. Aztán rájöttem,hogy ha a szemüket nézem, mindent elfelejtek így kiszemeltem egy pontot és úgy tudtam csak végigmondani, végül max pontot kaptam rá :D. Ilyenkor lehet, hogy a környezetből befolyó információáramlás összezavarja az embert, pláne ha izgulós.



A töri tanárunk azt mondta mindig, mikor ezt észrevette valakin, hogy forduljon a tábla felé és csak azt nézze, amíg felel :D. Rendes volt :).


Sok sikert kívánok! :)

2015. jan. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jan. 8. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!