Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb szláv nyelv?

Melyik a legkönnyebb szláv nyelv?

Figyelt kérdés

Melyiket a legkönnyebb elsajátítani egy magyar ajkú embernek? Szláv nyelvet szeretnék tanulni.

Orosz, ukrán, belorusz, lengyel, cseh, szlovák, stb?



2015. jan. 12. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú, megpróbálom rövidre fogni.

Ha elkezdesz velük foglalkozni, rá fogsz jönni, hogy minden szláv nyelv rettenetesen messze áll a magyartól. Ne engedd, hogy becsapjon, hogy velük vagyunk körülvéve.

Ebből az következik, hogy mindegyik hasonlóan nehéz (vagy épp könnyű :). Én azt tanácsolnám, hogy kezdj az orosszal. Ha tetszik, és megy, a többivel is hasonló lesz a helyzet, ha viszont nagyon nem fekszik, akkor a többi sem fog. A szláv nyelvek között nagy az átfedés. A cirill betűk pedig ne ijesszenek meg, felnőtt ember egy hét alatt nagyon lazán betanulja, kb. két hónap gyakorlás után pedig már folyékonyan lehet írni-olvasni :)

2015. jan. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A cirill betűket folyékonyan olvasom már orosz és ukrán nyelven is, illetve van egy alap tudásom mindkettőből, pl. egy boltban meg tudom mondani oroszul, hogy mit akarok venni, stb, csak szeretném komolyabban megtanulni valamelyiket. A ragozást és a nemeket (hímnem, nőnem, semleges) kicsit nehéznek találom. Végül is könyveket/programokat oroszul tudtam beszerezni (a többi szláv nyelvhez egyet-egyet találni csak), úgy hogy azt fogom itthon tanulni, rászánok napi 2 órát.
2015. jan. 13. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nemekkel nincs különösebb gond, ami nem lágyságjelre végződik, és nem kivétel, annak elég könnyű kilogikázni a nemét, viszont az esetek és a ragozás tényleg nem egyszerű. Hat eset van ugye, és gyakorlatilag az összes létező szófajt ragozni kell. Nekem ez tartott a legtovább.
2015. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Én a bolgárt tartanám a legkönnyebbnek, mert ott nincsenek nyelvtani esetek. Ez azért nagy könnyebbség, még ha több igeidő is van.

Az oroszt azért sem tartom könnyűnek, mert a kiejtése viszonylag nagyban eltér a magyartól, másmilyenek a hangok. A lengyel kiejtés is nehéz. Viszont a szlovák, horvát kiejtés aránylag közel áll a magyarhoz, de nyelvtani esetek ott is vannak.

2015. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 davide01 válasza:
100%
Igaza van az elsőnek én is alig tudtam megjegyezni azt h Šunka(sonka) :D
2015. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 davide01 válasza:
100%
Egyébként szerintem a Horvát nagyon sok hasonló szó van (lásd a fenti példa:D)
2015. júl. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!