Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban hogyan tudnám a...

Az angolban hogyan tudnám a legjobban megérteni, mi az it is jelentése? Ez? AZ? Ő? Mikor használjuk? Ez nem mutató névmás. Kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 14:11
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Magyarul nem tesszük ki, de úgy képzeld el, mint ha azt mondanád, hogy ez/az van ...

Pl.

It is red. = Ez/az van piros. (Magyarul csak ennyit mondasz: Ez/az piros.)

It is high. = Ez/az van magas. (Magyarul: Ez/az magas).

It is also an option. = Ez/az is van egy lehetőség. (Magyarul: Ez/az is egy lehetőség).

Az is egyébként a to be létige ragozott alakja, csak E/3-ban használjuk, vagyis a he/she/it után.

Az it E/3 személyű személyes névmás, amit csak akkor használunk, ha semleges nemű dologra utalunk vissza, vagy nem tudjuk egy élőlény (pl. állat) nemét. Nem használhatod emberek esetén. Ez/Az-t jelent, nem pedig őt.

2015. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van még mikor nyelvtani szerepe van (de nem névmás)

Pl. Személytelen kifejezéseknél Esik az eső (It is raining)

2015. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

It


Az it egy személyes névmás ("élettelen") tárgyakra, dolgokra, fogalmakra, állatokra használjuk . Helyettesítő mikor nem akarjuk kimondani a a dolog nevét még egyszer és ezért pont ugyanolyan mint például a he/she mikor megemlítetted a személyt utána már tudod használni a személyes névmást pl találkoztam Enikővel (I met with Enikő) Nagyon csinos volt( She was very pretty). Látod mondhatod azt hogy she mert megemlítettem tudjuk kiről van szó és mivel ő egy 3. személy és nő így she névmással utalok rá..... ÍGY ugyanez a helyzet az it-el is ( . pl Tegnap kaptam egy széket (Yesterday I got a chair) Nagyon szép. (It is really nice). 3. személy és egy élettelen dolog így az it-el utalok rá.


Üres tárgy

De van olyan eset amikor meg sem kell említeni ilyen pl időjárás, idő, hőmérséklet, távolság vagy a jelenlegi körülmények .. Felnézel az égre és azt mondod : Esni fog ( It will rain) mi? az eső ami 3. személyű és dolog így it lesz belőle. S



This és these (közelre mutató)


this (egyesszám) these ( többesszám)

- olyan dolgok vagy emberek közlésénél használjuk amik közél vannak hozzánk ( a mi közelünkben vannak)


This is a hot cup of tea. (Ez egy csésze forró tea) Mert ott van a közeledbe és látod és arról beszélsz)

Whose shoes are these? (Kinek a cipői ezek) ( Mondjuk ott van a kezedben a cipő fogod és ezt kérded)


- emberek bemutatásánál


This is Janet. ( (Ő (Ez)) Janet ( Janetnek hívják) Mert ott van melletted a közeledben

These are my friends, John and Michael. Ők (Ezek) a barátaim, John és Michael


- telefon beszélgetésnél saját magunk bemutatására (This is Adam) (Ádám vagyok)


That és those


that(egyesszám) those(többesszám) (távolra mutató)


-Olyan dolgok vagy emberek közlésénél használjuk amelyek nincsenek közel hozzánk vagy is távol vagy távolabb vannak és ez lehet időben is és vagy térben is


What’s that? (Mi az)

This is our house, and that’s Rebecca’s house over there. ( Ez a mi házunk és az ott Rebekáék háza) ( mert távol van messzebb)

Those are very expensive shoes. (Azok nagyon drága cipők) (Lehet ez egy beszélgetés amikor nincsenek ott a cipők csak emlékszel az árukra vagy messzire vannak tőled és mutatsz rájuk)


- vissza utalásként is használjuk arra amit valaki tett vagy mondott


Shall we go to the cinema? Megyünk moziba ?

- Yes, that’s a good idea. Igen az egy jó ötlet

- I’ve got a new job. Új munkám van

- That’s great. Az nagyszerű

- I’m very tired. Fáradt vagyok

- Why is that? Miért? "Miért van az"

2015. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, most már értem.
2015. jan. 23. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!