Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen működő módszereket...

Milyen működő módszereket tudtok, illetve ajánlotok angol nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez emberenként más és más, de kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok.

2015. jan. 24. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Film nézése, angolul, vagy angol felirattal (de nem magyar nyelvvel!) Ha egy néhány hétnyi filmet megnéztél, annak lesz hatása. [Nálam bevált!]
2015. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pl leülni és tanulni -... jobb nekem se jött még össze, és mégis meglettek a nyelvvizsgák. nemtom miért vmi csodaként kezelik ezt sokan.
2015. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a játékos feladatok, csoportmunkák tetszettek nagyon.

Szerezz egy külföldi ismerőst - ha már tudsz minimálisan beszélni. Nekem ez segített a legtöbbet.

Lehet az chaten is (sharedtalk.com - itt lehet beszélni is meg írogatni is), vagy én szórakozóhelyen botlottam bele egybe. Az első pár mondat fura volt, de azóta teljesen természetes, hogy angolul beszélgetünk, mert máshogy nem is tudnánk.

2015. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak idegennyelvi klubok is, ahol lehet beszélgetni. Meg olvasni szoktam. Vannak specifikus könyvek is (begginertől-upper-intermediate-ig vagy még tovább), meg szépirodalmiak is.

3-as voltam.

2015. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a filmek, illetve a stratégiai pc játékok segítettek.
2015. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass és filmezz angolul. Én első és második osztályban jártam két évig egy speciális, gyerekeknek való játékos angoltanfolyamra, azóta sem iskolában, sem sehol máshol nem tanultam az angolt, és megvan a középfokú nyelvvizsgam, valamint 9. osztályban letettem az előrehozott érettségit(érettségi előtt 2 hónapig jártam tanárhoz).


Eleinte Oxford Bookworm könyveket olvastam, amik azért nagyon jók, mert szintekre vannak osztva. Aztán elkezdtem sorozatokat nézni(neked is inkább ezt ajánlom, mert rövidebb és sokszor a nyelvezete is könnyebb mint egy filmnek), először magyar felirattal, majd angolla, aztán felirat nélkül. Youtube-on is bekövettem jópár angol videóst(pl Superwoman, TylerOakley stb) és az ő videóikat is mindig nyomon követtem. Ha élvezhetővé teszed, az angol gyerekjáték:)

17L

2015. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2015. jan. 25. 00:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Assimil Angolul könnyűszerrel.

Ha ez megvan, utána ugorj neki valami angol regénynek.

2015. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!