Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanári szakon vagy...

Angol tanári szakon vagy Anglisztika szakon lehet magasabb szintű angol nyelvtudásra szert tenni? Mi a különbség a kettő szak között?

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztikás voltam, így a tanáriról annyira nem tudok nyilatkozni. Úgy tudom már csak 5 éves osztatlannal lehetsz tanár, de erre nem mernék megesküdni. Amúgy anglisztikán tudsz, mivel mindent angolul tanultok, irodalmat, nyelvészetet, de ha csak azért mész ilyen irányba, hogy jól megtanulj angolul, akkor egyik szakot sem ajánlom. Van tanáris ismerősöm, alig van angol órájuk, így annyira nem fejlődik a tudásod. Az anglisztika pedig olyan, mintha magyar szakra mennél, csak éppen angolul tanuljátok az anyagot. Vannak nyelvfejlesztés órák, de sokan összetévesztik ezeket a szakokat egy nyelvkurzussal.

A tanárin is hasonló kurzusok vannak, de pluszban kell pedagógia és pszichológia tárgyakat tanulnod.

2015. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanári szakra mész, akkor annyiban lesz jobb, hogy két szakot ugyanolyan intenzivitással kell tanulnod, így a két szakodat többé-kevésbé egy szinten fogod tudni, nem kell minort felvenni, stb. Plusz, ugye egy kis pszichológiával is "megspékeled" az egészet. Én igazából javasolni tudom a tanárszakot, még akkor is, ha később esetleg nem szeretnél tanítani.
2015. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézdcsak, én ezt találtam. A felvi szerint lehetsz angoltanár anglisztikával. Bár Majdnem mindenki az elelnkezőjét állítja. [link]


Ha megtudsz evvel kapcsolatban valamit, légyszi dobsz egy privit? Hasonló cipőben járok én is. Szeretnék Germanisztikát végezni, ugyanakkor németet szeretnék tanítani majd. :)

2015. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én 2009-ben végeztem az ELTÉn, angol alapszakon, a pedagógia/pszichológia modullal - ami a tanárszakhoz kell, ugye. Akkor az volt a lehetőség, hogy a mesterszak-ra "nyelvtanári mesterképzés" szakra kellett jelentkezni, és kellett volna választani egyet a következő 4 lehetőség közül:

- angol-magyar tanár

- angol-történelem tanár

- angol-német tanár

- angol-francia tanár

Mivel én egyik kombinációból se találtam olyat, amihez értenék, ugrott a tanári karrierem, meg fölöslegesnek bizonyult a pedagógia modul is. Persze fölvehettem volna másodszakként az andragógiát, vagy a tömegsport- és szabadidő-szervezőt, de az meg nem tetszett. Erre vigyázz majd nagyon, hogy legyen folytatása is a szaknak, amit tanulsz, nehogy úgy járj, mint én!

P.S.: eredetileg a minorom japán volt, de angol-japán tarárokat Magyarországon 2006-körül képeztek utoljára. Nézz körül figyelmesen, és gondolkozz el, hogy milyen másodszakot szeretnél (Magyarországon nincs egyszakos tanárképzés) legalábbis a 2010-es évelben még nem volt.

2015. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nincs olyan, hogy nyelvtanári mesterképzés, semmi ilyesmi nincsen. Újból osztatlan tanárképzés van, tehát ha középiskolai tanár akarsz lenni, akkor 5+1 év (a plusz egy év a gyakorlat), és két szakot kell választanod, amit ugyanolyan intenzíven tanulsz egyszerre, emellett pedig a ppk-n is fel kell venned órákat, mert ugye fontos a pedagógia, gyermeklélektan, nevelésmódszertan, stb., stb. is a tanításhoz.
2015. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!