Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET - Tudnátok példát írni...

NÉMET - Tudnátok példát írni olyanra, hogy melléknévből képzett főnév erős ragozása?

Figyelt kérdés

Ilyen táblázatot sehol nem találtam és mindig furcsának tartom, hogy ami nekem többes számnak tűnik, az valahogy mégsem az, mert lemarad a végéről az "n".

Pl. ha én valahol azt írnám, hogy Bekannten akkor az tuti rossz, mert csak simán Bekannte lenne.


Ich habe mehrere gute Bekannte. (miért nem Bekannten?)


Mert csak ugyanazt a végződést kaphatja , mint az előtte álló melléknév? Vagy miért?


2015. febr. 2. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A mondat egyes számban az lenne, hogy

"Ich habe einen guten Bekannten" ("mehrere" után

már csak többes számban lehet a főnév)

2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Bekannte lehet hímnenmű is, nőnemű is (attól függően, hogy az ismerős lány v. fiú)(der Bekannte meg die Bekannte) Valószínűleg emiatt
2015. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De (viszont) Bár a besuchen után részes eset van

Meglátogatjuk kedves ismerőseinket

"Wir besuchen unsere guten Bekannten"

2015. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
besuchen után tárgyeset van
2015. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De én konkrétan a többes számra lettem volna kíváncsi. Bocs, hogy nem fogalmaztam meg jól a kérdést.

A szótári alakban a többes szám -n

és a mehrere után többes szám áll

pl. Ich habe mehrere gute Freundinnen.


de az olyan típusú ragozásoknál, ahol melléknévből képzett főnév van, valahogy mindig lemarad többes számnál a végéről az "n"


Elfogadom, hogy ez a szabály (csak sajnos mindig kimegy a fejemből és elrontom a ragozást)

Csak furcsa, hogy ezt a táblázatot a könyvekből általában kihagyják.

Több nyelvtani könyvem is van, egyikben sincs benne.

2015. febr. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!