Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 9. osztály, nyelvi előkészítős...

9. osztály, nyelvi előkészítős angol. Enough water vagy water enough?

Figyelt kérdés

El tudná nekem valaki magyarázni, hogy mi a szabálya annak, hogy az enough szó mikor kerül előre és mikor hátra? Példa: You don't drink ___ a, enough water b, water enough

A példát sem értem, a szabályt pedig még inkább.



2015. febr. 3. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

alul van

2015. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ide "enough water" kell.


Annyi, hogy ha az "enough" a szó előtt van, akkor olyan értelemben használjuk, hogy elég/elegendő valamiből. Például a fenti mondat: Nem iszol elég vizet. (You don't drink enough water.) És itt FŐNÉV van UTÁNA.


Ha pedig az "enough" hátul áll - és MELLÉKNEVET KÖVET, nem főnévvel "van párban" - , akkor olyan értelemben szerepel, hogy elég valamihez/valami céljából. Például: Elég közel van (hozzám) ahhoz, hogy meg tudjam érinteni.= He's close enough so that I could touch him. (vagy egyszerűen csak: He's close enough to touch him.)

2015. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Főnév előtt:

She gave me just enough water.

There are enough people present.


Melléknév, határozó után:

The water was not clean enough.

She gave it fast enough.

2015. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 Magában:

I've had enough.

2015. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így már értem!
2015. febr. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!