Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudom felismerni a...

Honnan tudom felismerni a németben hogy egy ige erős vagy gyenge vagy vegyes?

Figyelt kérdés
Pl: vegyük a kaufen igét tudom hogy ez gyenge csoportba tartozik vagy pl a kommen az pedig erős. Miről ismerem fel hogy melyik ige milyen? honnan tudhatom, hogy bleiben vagy akármelyik másik ige erős vagyes vagy gyenge ?

2015. febr. 6. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A rendhagyó igéket minden nyelvben leginkább be kell magolni. Tanuld meg a ragozását azonnal.


Én legalábbis így tanultam anno a németben is, az angolban is azonnal a ragozással/múlt időkkel együtt és az arabban is ugyan úgy vannak, mint a németben, azonnal végigragozva jó megtanulni magát a szót.

2015. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és vannak rá táblázatok, azt kinyomtatod és azonnal előkapod egy új szónál. Nagyon régen tanultam németet, de ilyesmire gondolok: [link]

itt a végéről a 6. "Rendhagyó igék táblázata"

2015. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban legjobb megtanulni -

Sokszor a ige tövéről megismerhető, hogy gyenge v. erős

Van pár kettőshangzó, ha azok vannak az ige tövében, akkor erősen kell ragozni Pl. ha "-ei-" van benne, az általában erős (schreiben schrieb)

2015. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uhhh nagyon köszi mindenkinek :) a link a legjobb mert sok más is benne van :) köszi még 1x ment a zöld pacsi ;)
2015. febr. 7. 01:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi az az erős meg gyenge ige de mégis beszélek németül.
2015. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!