Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy a spanyol a könnyeb...

Olasz vagy a spanyol a könnyebb? Másfél év alatt melyikből reálisabb egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Mindkettőt nulláról kezdeném

2015. febr. 8. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Nehézség szempontjából ugyanazon a szinten vannak és egy angolul tudónak egyik sem fog különösebb nehézséget okozni.

Kivéve ha szeretsz magolni és töviről-hegyire bevágni a szabályokat, sikítva fogsz menekülni mert nagyon sok dolgot "megszokásból" kell használni, nincs rá konkrét szabály vagy az is nagyon ködös.


Szerintem mindkét nyelvbe nézz bele kicsit, aztán amelyik jobban tetszik azt tanuld.

2015. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Treff 012 válasza:
Szerintem olasz :) én olaszt tanulok lassan egy éve és igazából tényleg hasonlít a két nyelv :D a mi tanárunk pl mindig azt mondja hogy a spanyol az a pösze olasz. Viszont az is igaz hha a spanyolt megtanulod akkor az olasz már könnyebb lesz. Viszont ha csak az egyiket akarod, az olasz egyszerűbb :)
2015. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta elkezdtem olaszul tanulni:)
2015. ápr. 3. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!