Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » You only need about half as...

You only need about half as much of these foods as you do fruit, vegetables and starchy foods. Ebben a mondatban minek van ott a "do"?

Figyelt kérdés
+They have passed that on to me. Ez a mondat mit jelent?

2015. febr. 14. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kb csak fele annyi kajára van szükséged ezek közül,,mint gyümölcsre,zöldségre és keményítős ételekre.

a DO a "need" re vonatkozik,így nem kell 2x leírni:(..)these foods as you NEED fruit (..)

2015. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kérdezed, akkor ne a do-t kérdezd, hanem a you do-t egybe, nem lenne muszáj, anélkül is értelmes lenne, a do a need igére vonatkozik.

+ Továbbították nekem.

2015. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor a "do" a need-et helyettesíti. Viszont a +-os mondat szerintem valami olyasmit jelenthet, hogy "Ők már megcsinálták azt nekem."Pl. Sok pénzt kerestek.
2015. febr. 14. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azt jelenti, a pass on nem megcsinálni, hanem továbbítani. De szövegkörnyezet kéne.
2015. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Three and a half decades later,the family is worth $62 million. 'My parents had to work hard,'he recalls. 'They have passed that on to me.
2015. febr. 14. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Rám hagyták, nekem juttatták azt a pénzt.
2015. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!