Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetségesnek tartjátok?

Lehetségesnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Most vagyok németből A2-B1-es szint között. Ha mindennap németezek és tematikusan haladok, meglehet csinálni áprilisban egy B2es középfokú nyelvvizsgát?
2015. febr. 19. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A nyelvtudás egy készség, lassan alakul ki. Hiába tanulod meg lexikálisan, használni csak akkor fogod tudni, ha leülepedett.
2015. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez igazából szerintem egyénfüggő. Főleg, ha van lehetőséged német anyanyelvű illetővel beszélni, de legalábbis egy jó németes ismerősöddel, osztálytárssal, baráttal, aki segít.


Aktívan használnod is kell, beszédben és írásban, nem elég a nyelvtan és az olvasás. Meg kell valaki, aki kijavít, ha valami nem megy, még ha feladatokat is csinálsz, és esetleg összefutsz egy olyan szituációval, hogy nem egyezik a válaszod a megoldókulcsban lévővel és nem érted, hogy miért.


Egy magántanár segíthetne ebben például.


Alapvetően ez az alig több mint egy hónap nagyon kevés, kivéve ha nagyon fogékony vagy rá és van nyelvérzéked.


Én angolos vagyok, nem tudok segíteni, csupán a saját és környezetem tapasztalatát írom le.

2015. febr. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszaitokat!


Szerencsére németül tudó ismerősök vannak, így őket megkörnyékezném hogy beszéljenek velem :)


Mindenesetre szépen haladgatok, esetleg magántanárral (eddig tanárral haladtam, és gondoltam, mostantól egy kicsit tanár nélkül haladok), és maximum később lesz meg a vizsga egy biztosabb tudással :)


Az április az csak a fősuli miatt lenne pont jó

2015. febr. 20. 09:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Mért nem a tanárodat kérdezed meg? Mi honnan tudjuk, hogy milyen a tudásod? Ezt nem magadnak kell betippelned. De ha a tanárod esélyesnek látja, mert mondjuk valójában nem A2-B1-en vagy, hanem rendes B1-en, akkor például teljesen hülyeség pont most elbúcsúzni a magántanártól, 1-2 hónappal egy lehetséges vizsga előtt. Nekem ugyan csak angolos tapasztalataim vannak, de gyenge nyelvtudásúaknak is megadják legalább 60%-ra a középfokot, csak nem kell elveszni a nyelvtan tengerében, hanem a vizsgafeladatokra kell koncentrálni.
2015. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!