Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A2-es passzív angol nyelvtudás...

A2-es passzív angol nyelvtudást mennyi idő alatt lehet feltornázni B2-re átlagos nyelvérzékkel? A szókincsem a béka s*gg* alatt van. Az a lényeg, hogy írásban értsem meg a nyelvet. A beszéd nem fontos.

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 13:48
 1/10 A kérdező kommentje:
valamint nem arra gondoltam, hogy B2-es nyelvvizsgát szeretnék letenni. egy másij idegen nyelvet szeretnék tanulni, de normális könyv csak angolul van belőle, ezért kéne egy kicsit feltorbázni a tudásomat. egyedül
2015. febr. 20. 14:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég időt szánsz rá akkor 2-3 hónap is elég lehet, de ha nem vagy olyan szorgalmas, vagy nincs rá annyi időd, akkor kb. 1 év. Sajnos pontosabbat nem tudok írni, én egy hónapja kezdtem az angolt a 0-ról és most vagyok A2-es szinten, ami kb. 1000 szót jelent (tehát kb. napi 40 új szót). A B2-eshez kb. 3000-4000 szó kell, szóval még kb. 2000-3000 szót kéne megtanulnod.

Egyébként milyen nyelvet? Csak mert én is azért kezdtem el angolul tanulni, mert csak így tudok kínait tanulni.

2015. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
koreairol van szo
2015. febr. 22. 12:10
 4/10 A kérdező kommentje:
am a kínai hangsúlyok miatt nem kéne tanár? :s mert én úgy hallottam, hogy a 4 hangsúly miatt elengedhetetlen, mert ha rossz hangsúllyal ejtjük a szót, már teljesen mást jelent :/ és ezt egyedül nem olyan könnyű megtanulni :=
2015. febr. 22. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Van tanárom, de ő nem tud magyarul, csak angolul, ezért kell az angolt tanulnom. Egyébként valóban így van, pl. a "ma" szót a 4 hangtónussal (plusz a neutrál tónussal, vagyis igazából 5) jelenthet anyát, kendert, lovat, szidást vagy kérdőszócskát. Ezen kívül magukat a hangokat is nagyon nehéz egy magyarnak kiejtenie, egészen mások, mint amiket mi használunk.
2015. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ilyen szintu angollal eselytelen egy masik idegen nyelv elsajatitasa az angolon keresztul. mas modszerrel probalkozz
2015. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó tanulj meg olvasni. nem a mostanival akarok megtanulni hanem az utánival, miután hozzáláttam tanulni az angolt.
2015. júl. 27. 13:25
 8/10 A kérdező kommentje:
más módszer meg nincsen
2015. júl. 27. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
egyébként, hogy állsz az angollal? és a koreaival?
2015. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát eddig nem kezdtem el... eléggé összejöttek a problémák, nem tom neki fogok e még állni neki... de ha igen ez még várat magára :(
2015. júl. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!