Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 hónap alatt meg lehet...

5 hónap alatt meg lehet tanulni angolul tanár nélkül, úgy, hogy amikor nyár végén megyek ismerősökhöz az USA-ba akkor tudjak velük angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez lehetséges? Amúgy 9.-es vagyok, de általánosban németet tanultam, angolul pedig csak a netről, játékokból, SP feliratos részekből és felitazos filmekből tudok, jelen ide megy, a múlt pedig úgy-ahogy :D

2015. febr. 20. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges, de intenzitás kérdése. Ennyi idő alatt adott nyelvű országban már szinte perfektül tudnál beszélni, mondjuk ez érzék kérdése is...

Tehát ha megvan hozzá a motivációd, teljesíthető(én másfél hónapnyi normál iskolai angol órás tanulás után töltöttem el egy napot egy amerikai gimiben és már akkor el tudtam beszélgetni nagyon sok emberrel)

2015. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, bár nekem más a motivációm. Kb. egy hónapja kezdtem el a 0-ról otthon tanár nélkül tanulni az angolt, és most kb. 1000-1200 szót tudok, a 12 igeidőből 7-et már megtanultam, de a kiejtéssel vannak nehézségeim. Mivel átlagosan 3000-5000 szót használ az ember a mindennapi életben, így 5 hónap alatt meg tudsz tanulni annyira angolul, hogy normálisan beszélgess velük, igaz sok időt kell rá szánni, és otthoni körülmények között a kiejtés az amit a legnehezebb gyakorolni. Nem árt ha van valaki, aki ellenőrzi, hogy jól beszélsz-e. Nekem kb. napi 1-2 óra kellett eddig, nem tudom neked mennyire jó a nyelvérzéked, de nem hiszem, hogy nagyon eltérne ettől. Szerintem a legfontosabb a rendszeresség és a folyamatos ismétlés. Remélem elég lesz a kitartásod és a motivációd, szurkolok neked.
2015. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó esetleg azt le tudnád írni, hogy honnan tanulod pl.: a szavakat?
2015. febr. 22. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Van 800 szókártyám, Solution nyelvkönyvem, ezen kívül pedig, a Doulingoval kezdtem el online tanulni. A nyelvkönyvből nyilván könnyű, de szerintem a Doulingoval is remekül meg lehet tanulni a nyelvtani szabályok alkalmazását, bár az az egy hátulütője meg van, hogy nem írja le a szabályt, hanem csak megtanítja alkalmazni, de ha ehhez veszel egy nyelvkönyvet, ahol leírják, hogy mit miért kell úgy használni, akkor szerintem nagyon jó segítség.
2015. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Duolingo tényleg jó, azt nagyon ajánlom, ha online akarsz tanulni.
2015. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehetni lehet. Én pl. magyarul próbáltam a szüleimmel mikor jöttem magyarországra először. Ők magyarok de nem sokat beszélgettünk, az alapok megvoltak, de a kiejtésem szörnyű és 4 éve itt lakom de még mindig erősen töröm beszédben, írásban nem. Anyámék elhanyagolták a magyar tanításomat, de mondjuk nem is lényeg mert egyetem utén visszamegyek az Államokba. Nem jó itt, olyan mintha 100 évvel visszamentem volna az időbe. Debrecenben tanulok, de nagyon lepusztult város.
2015. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Végülis hogy sikerült megtanulni az angolt?
2015. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!