Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet a...

Mennyi idő alatt lehet a leggyorsabban megtanulni oroszul?

Figyelt kérdés
Üdv! Második nyelvem lenne az angol mellett (amit folyamatosan fejlesztek). A nulláról mennyi idő alatt lehet megtanulni középfokon? Pontosabban hány óra? Tanárhoz nem tudok elmenni, ez eléggé megnehezíti a dolgomat. A kiejtést hanganyagokkal gyakorolnám, szavakat töltöttem le (ankidroid), a nyelvtant pedig valamilyen könyvből sajátítanám el. 16/f PS: 2 év elég lehet?

2015. márc. 1. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég lehet nagyon intenzív munkával, de én azért nehezen tudom elképzelni, hogy teljesen tanár nélkül haladsz, visszajelzést, tanácsadást nélkülözve. Teljesen más, mint az angol.
2015. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Attol is fugg, mit ertesz a megtanulas alatt. Anyanyelvi szintet? Felsofokot? Tarsalgasi szintet? Meg tudd nezni a kedvenc orosz filmjeidet eredetiben? Nem mindegy, pontosan milyen szintre akarsz eljutni.
2015. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy középfokú nyelvvizsgát szeretnék. Tehát meg tudjam magam értetni és én is megértsek egy orosz embert, filmeket is jó lenne oroszul nézni, zenéket hallgatni, elolvasni egy orosz cikket. Körülbelül ez lenne a célom.
2015. márc. 1. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És miért ébredt fel benned az érdeklődés az orosz nyelv iránt?
2015. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel-egy ev alatt boven meg lehet tanulni kozepfokon egy nyelvet. Olvasgasd az Ot ev ot nyelv blogot, az az iro celja, hogy 5 ev alatt megtanuljon 5 nyelven kozepfokon. Az egyik pont az orosz. En ugyan oroszul nem beszelek, de 3 masik idegen nyelven igen es allitom, hogy meg lehet tanulni max egy ev alatt kozepfokon.
2015. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért szeretném elkezdeni, mert azt hallottam később még hasznos lehet, tetszik is a nyelv. A németet is szívesen tanulnám viszont azt csak tanárral mert ahogy hallottam a nyelvtan elég nehéz. Akinek van még tippel az írjon.😃
2015. márc. 1. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nahát az orosznak se épp könnyű a nyelvtanja. Angol nyelvű oldalak vannak [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Meg a youtube-on is van egy csomó oktatóvideó.

2015. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket! Most ráfekszek az ABC-re és a cirill betűkre aztán megtanulok alap szavakat, utána majd alakul.
2015. márc. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!