Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet 1 embert rávenni...

Hogyan lehet 1 embert rávenni arra, hogy ne féljen angol nyelvet használni?

Figyelt kérdés

Játék nem jó ötlet,mert akkor sem olvassa.

Ha tanuláshoz kellene -angolul a tananyag- inkább kihagyja vagy gugli fordító.


Ti hogyan oldanátok meg pénz,kiutazás,angol anyanyelvű ember nélkül?


2015. márc. 1. 03:21
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Jelenleg felsőoktatásban vesz részt.

Már általános iskolában észrevehető volt rajta az, hogy "ez nekem nem megy". Mert valóban nem ment neki.

Gimiben eljutott odáig, hogy inkább nem is csinálta a feladatokat, helyette mást csinált, mert tudta, úgyis rossz lenne neki a feladat.

Szavakat jó,l megtudja tanulni, ha azt kérdezik fel, nincs semmi probléma, mert megtanulja.

De a szóösszetételek(vonzatok), szóképzések azok rosszul mennek neki és úgy akarná megtanulni őket, hogy pl. a "boldogság", "boldog", "boldogtalanság" hogy van angolul, nem pedig csak a szótőt és a lehetséges hozzájövő dolgokat.

És úgy gondolja, ha rosszabb passzban van, hogy ő soha az életben nem fog normálisan tudni angolul és azokra, akik nyelvvizsgát letették, úgy néz, mintha valami 300-as iq-jú nyelvzsenik lennének.

Számára elképzelhetetlen, hogy egyetlen egy nyelven kívűl és az anyanyelvén kívűl bármilyen más nyelvből megszerezze a középfokút.

Felsőfokút meg hagyjuk, azt csak és kizárólag magyarból tudná letenni, mert a nyelvtanuláshoz hülyének érzi magát, aki nem képes arra, hogy nyelvet tanuljon, az angolból is kínszenvedések árán fogja letenni a középfokút, ami mások számára kisujjból jön és röhögnek, mert hogy húúúúúúúú, mennyire könnyű.

2015. márc. 1. 18:54
 12/31 anonim ***** válasza:

Itt akkor a hozzaallassal vannak nagy gondok. A mar linkelt angolnyelvtanitas.hu-n a blogot ajanlanam neki eloszor is tovirol hegyire atolvasni. Pont az ilyen "nekem ez nem megy" tipusu nyelvtanuloknak irodott.


"Szavakat jól megtudja tanulni, ha azt kérdezik fel, nincs semmi probléma, mert megtanulja"

A magyar nyelvtanitas egyik nagy hibaja, hogy szavakat kernek szamon. Nem nehez bemagolni, de valos, hasznalhato tudassa csak egy kis resze valik. Mondatokat, kifejezeseket kell tanulni, olyanokat, amiknek erzelmi toltese van a szamara. Pl ha bemagolja azt a szot, hogy "boldogtalan", nagy esellyel nem marad meg,vagy ha meg is marad, nem fogja tudni, hogyan illessze mondatba. De ha pl egy szakitas utan azt a mondatot latja, hogy "Boldogtalan vagyok, mert elhagyott a baratnom." az orokre beleeg az agyaba es nem csak a szot tanulta meg, de egy jo adag nyelvtant is. Nekem a kozepiskolai nemetoran volt ezzel kapcsolatban meglepo elmenyem. Egy szoveget vettunk, amibol masnapra felelni kellett. En nem nagyon ertettem, elmondani a sajat szavaimmal keptelen voltam, ezert az a vilagmegvalto otletem tamadt, hogy bemagolom es szo szerint felmondom. Magolas kozben nemcsak rajottem, hogy ez tulajdonkeppen egy nagyon erdekes szoveg, de raadasul olyan "Aha!" elmenyeim voltak a nemet nyelvvel kapcsolatban, hogy az valami hihetetlen. Egy hatalmas adag nyelvtant es szokincset sikerult magamba toltenem, meg most, evek mulva is tudom idezni. Ha csak egy szoszedetet tanultam volna meg, semmi haszna nem lett volna.

2015. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Fontos lenne, hogy az angollal kapcsolatban pozitiv elmenyek erjek. Ha pl nyelvvizsgazni akar, tegye felre egy idore, most egyenlore csak tanulja meg elvezni a nyelvet. Pl biztosan van valami sorozat, amit szeret nezni, legkozelebb ne varja meg, hogy kijojjon magyarul a kovetkezo evad, hanem toltse le angolul es nezze felirattal. Vagy a kedvenc egyuttese dalszovegeit probalja forditani. Ezeket akar egyutt is csinalhatjatok. Lenyeg, hogy ne azon legyen a hangsuly, hogy "na most akkor angolozunk", hanem azon, hogy szorakoztok egy jot es teljesen veletlenul ezt angolul teszitek. Csinalhattok egy olyan jatekot is, hogy amit tudtok, azt angolul mondjatok. Ha ez egy szo, akkor egy szo. Ha annyit tud csak mondani, hogy "en love teged", az is nagyon jo, ne legyen nyomas, ne javitsd ki, orulj, hogy angolul beszel. Te amugy beszelsz valamilyen nyelven? Milyen szinten?
2015. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Egyebkent o meg akar tanulni angolul? Ha igen, van egyeb motivacioja a nyelvvizsgan kivul?
2015. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Es meg egy kerdes: csak az olvasas nem megy neki, vagy a tobbi reszkepesseggel (iras, hallasertes, beszed) is gondok vannak?
2015. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Angolul, de rosszabb szinten.


Motivációja?

Nyelvvizsga és az, hogy lehet, itt csak minimálbéért vagy annyiért se tudna dolgozni, de a szüleinek adna pénzt.

Így kimenni valahova.


Csak hülyének érzi magát angolból és még a családján belül, ha kérdezik, hogy az xy angol szó mit jelent, legszívesebben elmenekülne, pedig van, amikor tudná a választ. De inkább elmenekülne a világ végére.

2015. márc. 1. 19:37
 17/31 anonim ***** válasza:

Akkor provaljatok meg egyutt leulni es angolozni, de olyan modon, amiket irtam, tehat jatekosan. Probaljatok meglatni a szepet a nyelvben. Ne csak a papir motivaljon, meg a penz, hanem maga a tudas, a nyelv szeretete. Gondoljon arra, milyen jo lesz, amikor kulfoldiekkel tud majd kommunikalni. Itt egy jo cikk a mar emlitett oldalrol:

[link]

Kb valahogy ugy kene tanulni, ahogy az amerikai tanul a cikkben.

2015. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Es egy igaz tortenet egy olyan lanyrol, amilyen a te baratod:

[link]

2015. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Külföldiek...ha esetleg angol anyanyelvű a külföldi, akkor lehet befoschik. XD

2015. márc. 1. 21:05
 20/31 anonim ***** válasza:

Pedig nem kell megijedni, en foleg amerikaiakat ismerek, mindegyik nagyon jofej es turelmes a nyelvtanulokkal.

Majd ird le, hogy halad, van-e valtozas.

2015. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!