Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol/Hogyan tanulhatnék meg...

Hol/Hogyan tanulhatnék meg leggyorsabban japánul olvasni?

Figyelt kérdés
Igazából mangákat szeretnék fordítani mások és magam szórakoztatására.. Nem akarok kiejtést gyakorolni,csak az olvasást/írást.

2015. márc. 11. 14:22
 1/3 anonim válasza:
100%

Én James Heisig-től a Remembering the Kanji könyvet találtam jónak. Bemutat egy tanulási módszert, a módszer alapján sorba rendezi a kanjikat, bemutatja hogy épülnek fel és segít a megtanulásukban. Vannak akiknek bejön a módszer, vannak akiknek nem, de mindenképpen érdemes kipróbálni.


Emellett amit megtanultál napról napra gyakorolni kell. Erre van az ANKI, egy nagyszerű program, ami MINDEN nap kikérdez azokból amik még frissek, vagy kevésbé mennek. Nagyon fontos hogy minden nap megcsináld a tanulást rajta, a tempót te állíthatod be.


Létezik androidra is egyébként. Itt találhatóak hozzá modulok, többek között a Remembering the Kanjihoz is:

[link]


Ezt használtam anno, lehet hogy van már jobb is:

[link]

Ezt add hozzá és tudsz haladni párhuzamosan a könyvvel.


Ha MINDEN nap szánsz rá ~2 órát, 2-3 hónap alatt meglehet, de lassabb tempóban is fél év egy tartható cél az első könyv megtanulása ami, több mint 2000 jōyō kanjit tartalmaz.


A második könyvben a kiejtésen van inkább a hangsúly, a 3. könyv pedig az olyan extra kanjikat tartalmazza amik már nem fértek be a jōyō kanji listába, de szokták még azért használni.


Ha ezt a tanulási módszert választod, érdemes itt is körülnézni minden kanji után:

[link]


Regisztrálni kell, a felhasználók adhatnak minden egyes kanjihoz saját történeteket, lehet értékelni őket, kedvencekbe rakni, stb. De majd megérted ha kipróbálod a módszert. Sok sikert!

2015. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a Shrek pacsi :)
2015. márc. 11. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
A Remembering the Kanji konyv nagyon jo! En azzal a konyvvel tanultam meg az elso 2000 jelet mindossze ket honap alatt. A konyv angolul van, mondjuk, ugyhogy angoltudas kell hozza, es a magyarazatok egy resze nem viheto at kozvetlenul magyar nyelvre, de jo alap. A modszer lenyege egyebkent az agykontrollos memoriafogas modszer, ha azt ismered nyert ugyed van vele, de nem alapfeltel! Sok sikert!
2015. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!