Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyszerre 2 azonos...

Lehet egyszerre 2 azonos szintű nyelvvizsgám egy nyelvből?

Figyelt kérdés
Egyetemre pluszpontért csinálnék egy C1es angolt, de valami egyszerűt. Egyetemen lesz angol szóval utána csinálnék egy normálisat (amivel nem röhögnek ki ha beleírom az önéletrajzomba) Ez lehetséges vagy nem lehet egy szinten több?

2015. márc. 12. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Anyagilag és energia befektetés szempontjából is jobban megéri egyből normálisat csinálni. Egyébként mi a normális? A diploma is és a plusz pont is csak az államilag támogatott nyelvvizsgáért jár, azok közül meg egyik sem "nem normális". Egyébként az én önéletrajzomban nincs is benne, hogy milyen nyelvvizsga, csak hogy komplex közép angol. Ha érdekli őket max megkérdezik, de már sokkalinkább a társalgási tudást nézik, semminthogy a papir tìpusát. Szóval szerintem tök felesleges.
2015. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ECL-lel sem fognak kiröhögni, mellesleg pedig nem, még mindig nincs olyan, hogy "egyszerű" nyelvvizsga. Olyan van, ami mondjuk jobban fekszik neked a típusai miatt, de attól még nem lesz egyszerű. Attól még ugyanúgy kell rá a 9-10 ezres szókincs, az árnyalt gyakorlott fogalmazásmód mind írásban, mind szóban, valamint a nyelvtan zsigerből jövő használata. És manapság az a fontos, hogy ha az interjún egy csapásra angolra vált az interjúztató, akkor te szemrebbenés nélkül kövesd. Ehhez teljesen mindegy, hogy mi van az önéletrajzodban.
2015. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű felsőfokú nyelvvizsga? Miről beszélsz?

Olyan nyelvvizsga, amivel kiröhögnek? Miről beszélsz?

2015. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az ECL-ről gondoltam, hogy jó, viszont azon csináltam a közepem és nekem nyelvtanosabb kéne mert abból vagyok jobb. Illetve ha külföldön szándékozok elhelyezkedni, akkor ahhoz egy TOEFL vagy Cambridge nyelvvizsga lehet, hogy hasznosabb, de ezeknek az ára meg eléggé húzós, szóval ezért gondoltam egy "egyszerűbb" nyelvvizsgára első körben
2015. márc. 12. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Felsőfokon már egyik se különösebben nyelvtanos, azon a középfokkal már túlvagy. A use of English is a szókincsre, kifejezésekre megy rá.
2015. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itthon teljesen mindegy, hogy milyen típusú nyelvvizsga, ha államilag elismert.

Ha külföldre mész tanulni, akkor majd az a nyelvvizsga kell, amit a célország egyeteme elfogad.

Ha nem állami cégnél keresel munkát akkor pedig a használható nyelvtudásról interjúban fognak meggyőződni, a nyelvvizsga legfeljebb az első szűrőn (életrajz) való átjutáshoz kell.

2015. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis hogy a fenébe gondoltad ki, megtiltják neked, hogy egy másik intézetnél, országban stb. más típusú nyelvvizsgát csinálj ugyanazon a szinten? És van valami hivatal, ami ezeket ellenőrzi, és ahol minden nyelvvizsgát számon tartanak?
2015. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy manapság, hogy milyen akkreditált nyelvvizsgát csinálsz. Ha rámennek interjún a nyelvtudásra, akkor úgyis ott kell teljesíteni, senkit nem fog érdekelni, hogy origo-s vagy rigós. Sok külföldi egyetemhez pedig speciális vizsga kell, azt bőven elég akkor megcsinálni, amikor eljön az ideje.
2015. márc. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyszerre több vizsgád. Kezdetnek egyetemre akármelyik államilag elismert nyelvvizsga megteszi, ha külföldre készülsz érdemes olyat választani ami egynyelvű és lehetőleg nemzetközi bizonyítványt is ad az állami mellé.

Európai mércével C1 szintbnek felel meg az idehaza felsőfok ezért cambridge vagy toefl vizsgát csak akkor érdemes tenni, ha C2 szintre készülsz. Cambridge-hez volt szerencsém, sokba kerül és sokkal húzósabb mint a többi vizsga.

2015. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!