Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nekifogtam Japánt tanulni, ha...

Nekifogtam Japánt tanulni, ha lehet beszéljetek le róla, vagy épp, hogy rá, mert nem tudom eldönteni, tanuljam, ne tanuljam. Esetleg ha folytatnám, lenne olyas valaki ki segítene, ha nem értenék valamit?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarsz menni japánba? Akkor tanuld, én is ezt teszem. Ha nem tervezed akkor nincs túl sok értelme :)
2015. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérdésed van, kérdezz bátran, szívesen segítek. A múltban tanítottam japánt, de nincs már rá időm - viszont ha egy-egy kérdés hiányzik csak ahhoz hogy tovább tudj haladni az anyagban, vagy nem értesz valami konkrét dolgot, szívesen elmagyarázom.
2015. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá időd, miért ne? Bár ha idővel nem tudsz kijutni japán nyelvtterületre vagy aktívan használni, úgy tényleg nem lesz sok értelme, mert a passzív nyelvutdás lassan elvész.
2015. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából csak szeretném érteni a japán filmeket, meg animéket. De nagy álmom, hogy egyszer elutazok oda. Köszönöm mindenki válaszát! :)
2015. márc. 17. 12:01
 5/12 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes tanulni! Mivel én is tanulom/ tanultam, tudom sok akaraterő, idő és türelem kell hozzá. Ha egyedül kezded tanulni (már pedig feltételezem igen), akkor szerintem nincs meg az a szigor mint az iskolában, pl. most épp nincs hozzá kedved, és nem tanulod meg. Én ezt a saját bőrömön tapasztalta. De ettől függetlenül csak ajánlani tudom! Ha kell egy kis kiindulási pont mivel kezd, a Dekirut tudom esetleg ajánlani (nem mintha olyan sok japán nyelvkönyvet olvastam volna). Először a kanákat, azaz a hiraganát és a katakanát tanuld meg. (Ebben segíthet, ha a jeleket egy tárgyhoz kötöd pl. a hiraganában az első betű az a és azt az almáról jegyzed meg.
2015. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy androidos programmal tanulok jelenleg, és igen, úgy csinálom, ahogy mondtad, előbb írni és olvasni szeretnék megtanulni.
2015. márc. 17. 20:48
 7/12 anju ***** válasza:
100%
en szivesen segitek, ha kell
2015. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy visszakérdezek, de mi a progi neve? Én szeptembertől tervezem elkezdeni tanulni, de lehet, hogy rákészülök :P
2015. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
JA sensei :)
2015. ápr. 3. 18:59
 10/12 anonim válasza:
100%
Szerintem kezdd el, mert ha az írást és olvasást megtanulod, onnan már könnyű lesz. Én 4 éve tanulok japánt, és nekem nagyon tetszik. Érdemes kipróbálni. Ha meg ki akarsz menni Japánba, akkor miért ne?
2015. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!