Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban mekkora szókinccsel...

Angolban mekkora szókinccsel érdemes megpróbálni egy felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Tudom csináljak teszteket. Azok egész jól sikerülnek. Viszont ez az oldal [link] csak 6000-re saccolta a szókincsemet. Ami kicsit elszomorított. Szoktam olvasni és filmet nézni, értem is, de itt volt több olyan szó amiket még csak nem is láttam. A 6000 meg azokra jött ki amiket angolul el is tudok magyarázni.

2015. márc. 25. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy 10 ezer kellene.

Különben nekem ezen a szájton 23 ezer jött ki.

2015. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Az oldal azt irja, hogy a legnagyobb resze a valaszoloknak, akik angolt tanulnak, vagy mint masodik nyelvet beszelik, 4500 szot tud, es a kozep szokincs 4800 szo, mig az anyanyelvueknek a statisztika 20-40 ezret ad ki.

Akarmilyen saccolas, pl. 10 ezer, hulyeseg.

2015. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erős középfokon beszéltem gimiben(a felsőfokú nyelvvizsgám 50%os lett 11. ben)

azóta 3 éve nem használtam

5200 szót írt ki

2015. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én max. 5-6000 szavas szókinccsel csináltam annak idején felsőfokú olasz nyelvvizsgát. Igaz, ezt viszont nagyon durván betéve tudtam, az egész nyelvtannal együtt, álmomból felébresztve is.
2015. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Az olasz az egészen más, angolban nagyobb kell hogy olvasni is tudj.

Grazie

2015. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bárki nyelvtanár fejből mondja a divatos témákat, amikről tudni kell beszélni.

Persze, ezen kívül van a Szívás-faktor, amikor az ismert hülye témákon kívül más szerepel a vizsgán. De az élethez mindig kellett szerencse is.

2015. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem ezen az oldalon kicsivel több, mint 4000-re becsülte az angol szókincsemet.

10 éve tanulom már az angolt, videókat nézek angolul, és úgy gondolom, hogy nem vagyok rossz angolból, általában 4-es,-5ös voltam.

Most voltam nyelvvizsgázni is. A szóbeli része meglett, az írásbeli pedig 2 pont híján sikerült. De úgy érzem nem tudnám jobbra... Most is voltam írásbelin, remélem ott már meglesz a 60%. Középfokon.

2015. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!