Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL TANÁROK! A Present...

ANGOL TANÁROK! A Present Perfect igeidő kihalófélben van a köznyelvben?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatom miatt érdekel a téma. Az amerikai angolban ugye felcserélhető sok esetben a Simple Past és a Present Perfect. Manapság a multikulturalizmus miatt rengetegen vándorolnak angol nyelvterületekre és ezek a bevándorlók sem feltétlenül használják, egyszerűsítenek. Magyarországon is relatíve kevés olyan emberrel találkoztam aki ezt az igeidőt rendesen érti. Előfordulhat, hogy X év múlva a Present Perfect eltűnik a köznyelvből és átveszi a helyét a Simple Past?


Ha valaki tud erről hivatalos cikket, fórum témát vagy bármit akkor linkelheti, de egyéni véleményeknek is örülök. Köszönöm a segítséget.


2015. ápr. 1. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Már vagy 5 ezer éve van forgalomban. De szerintem a civilizáció hamarabb fog kihalni mint a Present Perfect.
2015. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát én csak egyéni véleménnyel tudok szolgálni. Angol nyelvterületen még ugyan nem voltam, de 4éve aktívan nézek filmet. Körülbelül az életem 1/8át filmnézéssel töltöttem. Nem találtál jobb témát? Mármint basszus.. én nem vettem észre, hogy keveset használják. Miért venné át a past simple a helyét? Nem lehet, hogy csak magyar fejjel gondolkozol?
2015. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esélytelennek vélem, hogy kihalófélben van a Present Perfect. Az meglehet, hogy a mai fiatalok nem nagyon figyelnek a nyelvtanra, de az biztos, hogy pl. a hírműsorokban és az irodalmi nyelvben nem használnak Past Simple-t for, since, already (stb.) mellett. Nagyon sok esetben a nyelvtan megköveteli a Present Perfect használatát. Beszélek angolul, és számtalanszor használom a Present Perfect-et (bár ez lehet csak azért van, mert szeretek szabatosan fogalmazni angolul is).


Elképzelhető, hogy egyszer teljesen átalakul az angol nyelv, de ehhez évszázadokra, évezredekre van szükség.

2015. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem igaz. Szoktam anyanyelviekkel beszélni, és nagyon is sokszor használják a Present Perfectet. Legalábbis a britek. Amerikaiak ugyan sok mindent összekuszálnak a hétköznapi beszélt nyelvben, de nekik is van sztenderd nyelvváltozatuk, ott egészen biztos, hogy nem hal ki soha.

De új-zélandi angolban például teljesen korrekt, ha a have-et az ige preterite alakjával illesztjük össze (I have went, és nem I have gone, ugye milyen csúnya? :P szóval elképzelhetőek torzulások)


De egyébként, a franciában pont fordítva történt. Mára már szinte teljesen kihalt az egyszerű múlt, csak írott nyelvben fordul elő, míg a befejezett jelenhez nagyon hasonló múlt idő, a Passé Composé szilárdan működik továbbra is. (csak ők ezt másképp használják)

Különben meg a kínaiak évezredek óta megvannak igeidők nélkül :) Nekünk is csak jelen és múlt van, a jövő idő kihalófélben.

2015. ápr. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább pl. a befejezett folyamatos jövő időt tartom valószínűbbnek, hogy hamarosan kihaljon :) Még soha sem hallottam senkit, hogy használta volna.
2015. ápr. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# na azt még én sem...


szerintem nem fog eltűnni a közeljövőben,akkor sem,ha minden bevándorló egyszerűsít és past simple-t használ

2015. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom (7.5 ev Irorszag, fel ev anglia) szerint valoban sokszor nem hasznaljak a perfect-et, mikor kulonben kellene a nyelvtan szerint. Ettol fuggetlenul nem mondanam, h kihalofelben van. A hirekben termeszetesen sosem fog kihalni..
2015. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!