Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy hónap alatt fel lehet...

Egy hónap alatt fel lehet készülni az emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés

Május 7-én lesz az írásbeli, rá egy hónapra pedig a szóbeli.

Eddig sajnos nem sokat foglalkoztam a tanulással, szóval szeretnék néhány tippet kapni, hogyan készülhetnék fel ennyi idő alatt, mi az amit mindenképp tudnom kell, stb..

Középszinten az írásbelim 90%-os, a szóbelim pedig 100%-os lett.



2015. ápr. 3. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
1 hét alatt is...
2015. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fő az optimizmus, de azért valami konkrétumot is írhattál volna.
2015. ápr. 3. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy fel lehet,én most a kémia emeltre fogok felkészülni a biosz még csak-csak megy de a kémiával nem sokat foglalkoztam,feltéve ha nem dolgozol mellette napi 10 órát és nem jársz suliba. Ha dolgozol mondj fel,ha megteheted vagy menj át részmunkaidőbe. Ha sulizol akkor meg csinálj minden délután régi érettségiket ezerrel,vegyél egy érettségi gyakorló könyvet és hajrá! nézz lazításként nehéz nyelvezetű filmeket este.
2015. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére vagy inkább sajnos, de most nem dolgozom és iskolába sem járok, így van időm tanulni. Az előző érettségikbe már belenéztem, igazából nem tűnik annyira vészesnek, de a szóbeli részről nem sokat tudok.


Ja, és sok sikert az érettségidhez!

2015. ápr. 3. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Há, ha a szóbeli részről nem sokat tudsz, akkor el kell olvasni a vizsgaleírást.

A vizsga rövid bevezető, bemelegítő kérdésekkel kezdődik, amelyek célja az, hogy a vizsgázó ráhangolódjon az

angol nyelv használatára. Az itt elhangzottakat nem értékeljük.

Az első feladat, a társalgás, azt méri, hogy a vizsgázó képes-e olyan témákat érintő beszélgetésben részt venni,

amelyek nem hétköznapi tevékenységéhez, hanem elvontabb jelenségekhez kapcsolódnak.

A második feladat, a vita, egy adott témához kapcsolódó provokatív állítás megvitatása a vizsgáztatóval. A

vizsgázó feladata az, hogy az adott állítás mellett, vagy ellen érveljen, kifejtse álláspontját, és reagáljon vitapartnere álláspontjára.

A harmadik feladatban, az önálló témakifejtésben a vizsgázónak egy problémakörről kell gondolatait és

véleményét önállóan, összefüggően és részletesen kifejtenie vizuális segédanyagokból (képek, rajzok, grafikonok stb.) kiindulva. Ha a vizsgázó elakad, vagy mondanivalója elfogy, a vizsgáztató segítő kérdéseket tehet fel. Időtartam 20 perc. Vannak a szóbelire felkészítő könyvek. [link]

[link]

Itt vannak minta képleírások: [link]

És itt írásbeli és szóbeli mintafeladatsorok: [link]

2015. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket is !

Akkor lényegében ugyanaz, mint a középszintű, csak bonyolultabb témákkal. Akkor talán elég lesz a szókincsbővítésre ráfeküdnöm.

2015. ápr. 3. 20:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A vita nem ugyanaz, borzalmas témákat tudnak adni, pl az űrkutatás több kárt okoz, mint hasznot, ugyanez a fejlődő országok segítésével. A vitában az a nehéz, hogy neked ragaszkodnod kell az általad választott állásponthoz akkor is, ha a másik fél érvelése meggyőző. Tovább kell sorolnod az ellenérveket. Ehhez jó alapot adnak a belinkelt könyvek.
2015. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az komoly! Remélem nem valami olyan témát húzok ki amiről még magyarul se nagyon tudnék érdemben beszélni. :D


A linkelt könyvek nincsenek meg, könyvtárból esetleg beszerezhetőek?

A 1000 questions & 1000 answers felsőfok és az Exam fright killer könyvek viszont megvannak.. gondolom ezek is megteszik, ha nincs más.

2015. ápr. 3. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok a könyvek is jók, de érdemes 4500 Ft-ot befektetni a sikeres vizsga érdekében olyan könyvekre, amik kifejezetten arra a szóbeli vizsgára készítenek fel.
2015. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igaz, főleg ha már fizetek is a vizsgáért. Utána fogok nézni a könyveknek.
2015. ápr. 3. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!