Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik egyetemre és milyen...

Melyik egyetemre és milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Angol tanár szeretnék lenni (nem most), egy-két év mulva tervezek továbbtanulni. Milyen egyetemre érdemes menni illetve ha CSAK angol tanár szeretnék lenni milyen szakra kell nekem mennem?

2015. ápr. 5. 02:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Milyen egyetemre érdemes menni illetve ha CSAK angol tanár szeretnék lenni milyen szakra kell nekem mennem?"


Nincs olyan, hogy CSAK. Kell a főszak mellé egy minor.

2015. ápr. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Meg fogsz lepődni, de angoltanár szakra kell menned.
2015. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az első válasza téves, 2013-tól csak osztatlan, kétszakos tanárképzés van. Ergo kell egy másik szakot az angol mellé választanod, mondjuk egy másik nyelvet, esetleg magyart, de gyakorlatilag bármit lehet. Csak angol tanár nem lehetsz. A közoktatásban tanári végzettség szükséges, tehát elvégezhetsz mondjuk egy anglisztikát és azzal adhatsz magánórákat, de iskolában nem taníthatsz. Magánórához meg amúgy sem szükséges, hogy anglisztikát végzett legyél.
2015. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

"Az első válasza téves"


Miért is? Én si azt mondtam, hogy nem lehet csak angol tanár, kell mellé más is. ÉS te is.

2015. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"kell mellé más is"


- Csak azt már nem minornak hívják.

2015. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Az illetve elé vessző kell, és angoltanár egy szó, mert nem arról van szó, hogy egy angol ember tanár valahol, hanem az angol nyelv tanáráról, ami jelöletlen összetétel - csak egy kis magyar nyelv tanulás az angol nyelv előtt. :)
2015. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Folyt: illetve: magyarnyelv-tanulás - mert ez pedig mozgószabály.
2015. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Felveszek az angol mellé még valamilyen szakot, bármit, nekem az angol lényeg csak. Szerintetek mit vegyek fel? Úgyértem melyik másik szakon kell e legkevesebbet tanulni?
2015. ápr. 6. 17:49
 9/19 anonim ***** válasza:

én fizikát vennék fel, azzal jó esélyeid lesznek elhelyezkedni. mellé meg ott lesz az angol, azt is taníthatsz ha üresedés lesz.

de egy tesi az nem annyira nehéz, valami ilyesmire gondoltál?

vagy esetleg egy másik nyelv hozzá?

2015. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azért nem volt igazad első, mert 2013-tól osztatlan tanárképzés van, nem major-minor rendszer. A magyart ajánlom, biztos nem könnyű, de azért nem hiszem, hogy lehetetlen. Egyébként vannak ilyen "kamuszakok" (nyilván nem azok, csak nem tudsz vele konkrét tárgyat tanítani, vagy csak nagyon alacsony óraszámban), pl. a pedagógia, művelődésszervező, etika..
2015. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!