Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát próbáljam;...

Melyik nyelvvizsgát próbáljam; BME, Euroexam, Telc? (B2 angol) Már 1x voltam Telcen és BME-n is, az írásbeli nem sikerült.

Figyelt kérdés

Először Telcen voltam, ahol a szóbelim több, mint 83%-kal sikerült. Az írásbelinél csak 2 pont hiányzott. Úgy éreztem, hogy amit elrontottam rajta, azt értettem pedig, az összekötős részre gondolok. És a fogalmazásom 45-ből 33 pontos lett, az angol tanárom se nagyon értette, hogy miért húztak alá 1-2 dolgot. Ezután beszéltem valakivel, aki már többször volt Telcen, de az írásbeli neki se sikerült és már csomó pénzt áldozott rá. Mindig pár ponttal marad le. Úgy mint én is, 2 ponttal.

Ezután elmentem megpróbálni a BME egynyelvűt. Sajnos ez sem lett meg, de itt legalább lehet használni szótárat, nem olyan drága, mint a Telc, és úgy éreztem, hogy több időm van egy feladatra. Viszont azt éreztem, hogy a fogalmazásom jól sikerült, mégis csak 35-ből 19 pontot kaptam rá... 5 pont kellett volna, hogy meglegyen a nyelvvizsga.

Érettségi előtt állok, jó lenne, ha meglenne a 28 pluszpont, mert így nem hiszem, hogy felvesznek. Még májusban tudok menni nyelvvizsgára, és állítólag ha meglenne, még fel tudnám tölteni felvire és meglenne a pluszpont.

BME egynyelvűt szeretném megpróbálni még egyszer. Viszont a Telcet lehúzósnak érzem, mert ha most akarok jelentkezni, nem elég hogy drágább, de plusz 5 ezret kéne fizetnem, mert hogy már ez a póthatáridő...

Azon gondolkoztam, hogy elmegyek 2 nyelvvizsgára is. Ha az egyik nem sikerülne, ott van még a másik. Az Euroexamra lehet még jelentkezni 2 napig és letelik a határidő. Megpróbáljam ezt? Erről vélemények? Vagy fizessek inkább pluszba 5 ezret, hogy menjek megint a Telcre?

Az biztos, hogy BME-re megyek megint, de emellett talán még máshova is jelentkezek, hátha nem sikerül a BME, és a 28 pont pedig kéne :D

Nem tudom mit tegyek, idegesít, hogy másodjára sem sikerült az írásbeli, nem tudom mennyi pénzt kell még kiadnom ilyen hülyeségekre, tényleg csak 2, illetve 5 ponton múlott. És ha ez miatt nem vennének fel felsőoktatásba...



2015. ápr. 15. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de arra nem gondoltál, hogy a nyelvet tanuld meg jobban? A való életben a vizsga meglétén kívül úgysem fog érdekelni senkit, hogy hol csináltad, csak az, hogy tudod-e használni. Akinek stabil a tudása annak mindegy, hogy melyiket válassza és azt nem lehet elbuktatni 1-2 pontokkal. Az meg tök mindegy hogy mit érzel, ha nem kapsz rá elég pontot, akkor mégis csak van valami gond.
2015. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igaz, tisztában vagyok vele, hogy jobban meg kellene tanulnom a szavakat. És neki is fogok állni most. De már 10 éve tanulok angolul. Úgy érzem, hogy közép szinten tudok, a szóbelim 83%-os lett, az írásbeli is csak 2 és 5 ponton múlt.

Legszívesebben kimennék külföldre és megtanulnám ott a nyelvet, az a legbiztosabb.

De nekem sajnos most kellene ez a nyelvvizsga. És érettségizni is fogok hamarosan. Van 1 hónapom, hogy felkészüljek rá. A szavak tanulásán nem tudom, hogy mit tudnék még csinálni.

2015. ápr. 15. 02:32
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy megpróbáljam-e, egyáltalán érdemes-e megpróbálni a BME mellett az Euroexamot vagy a Telcet. Most kellene a nyelvvizsga, a BME 9.-én lesz, a másik kettő 16.-án. A Telcnél már van tapasztalatom. Euroexamnál nem. Viszont ha jelentkeznék még Telcre is, az kb. 27 ezerbe fájna, az Euro 22-be.

Az az igazság, hogy rohadtul nem vagyok biztos a tudásomban és sok minden múlik a szerencsén is. És azon, hogy épp milyen szöveget kapok. Közép szinten tudok angolul, úgy érzem, hogy 60%-ot össze tudok makkolni, eddig se voltak szörnyen elkeserítőek az előző írásbelijeim.

2015. ápr. 15. 02:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem a vizsgát hibáztatnám ha te nem vagy jó angolból.
2015. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a szóbelid megvan, akkor elég csak az írásbelire jelentkezni, az kb fele pénz :)

Gyakorolj, a szóbelinél még mondhatod, hogy szemét a vizsgáztató, vagy mittudomén, de az írásbelin ha nem tudsz valamit, azt tényleg nem tudod.

2015. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nagyka89 válasza:
Nekem is elsore meglett a szobelim, irasbelivel szenvedek, mar sokadik Bme... De most adok egy utolso lehetoseget neki, euroexamre is jelentkeztem azert... De azon meg nem voltam.
2015. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ITK-ra menj - Az nem olyan nehéz
2015. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
bme az lehúzós
2016. júl. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!