Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg angolul...

Hogy tanuljak meg angolul ingyen, egyedül?

Figyelt kérdés
Szeretem az angol nyelvet de perfectül akarom érteni is,és folyékonyan beszélni,pl olyan szinten hogy egy angol filmet vagy sorozatot teljesen meg tudjak érteni,mert van olyan sorozat ami feliratos és nem szeretem olvasni de imándom a sorozatot és jó lenne ha érteném angolul az egészet :D
2015. ápr. 15. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Egyedül sosem fog menni.
2015. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Első válaszoló nincs igazad!!! Vágják ra a megmondóemberek. Pedig ott a pont. Én éveken at egyedül tanultam az angolt olyan rosszul ahogy csak lehet. Most nyílt ki a szemem hogy fogalmazni sem tudok értelmesen.lehet makogni angolul es rossz igeidőket hasznalni mert megértik

De ha ennel többre vágysz akkor igen is teszel bele pénzt.

Egyeseknek fél évente új telefonra telik, akkor aldozzanak mar a képzésükre is. Nem megbántani akarlak ezzel mert nem ismerlek, csak erre gondolj. Ingyen szavakat kifejezéseket még a nyelvtant is meg lehet valahogy tanulni. De jobb ha valaki olyannal gyakorlod aki tudja is a nyelvet használni.

2015. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rókabubi válasza:

Ha az egyedult ugy erted, hogy tanar nelkul, akkor keress valakit aki angol anyanyelvu es beszelgess vele. Chaten, telefonon, lenyeg, hogy hasznald a nyelvet. Vagy kereshetsz olyat is aki magyar de nagyon jol tud, es vele. O magyarul is elmagyarazhatja neked, de szerintem hatasosabb, ha angolul irjak korbe, az is fejleszt.

Ha szo szerint egyedul, biztos azt is meg lehet csinalni, bar sokkal nehezebb. Probald meg angol felirattal nezni a sorozatot. De biztos vannak meg praktikak erre is.

2015. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rókabubi válasza:
Meg a xeropan appot tudom ajanlani, leckek vannak benne, magyarazattal, segitseggel, a vegen egy feladatsort is kitolthetsz, amit aztan az app ki is javit, igy tanulhatsz a hibaidbol. Van hallott szovegertes is, hasznos kis app
2015. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Carragher_x ***** válasza:
76%

Először is tisztázni kéne a célt, ugyanis a folyékony beszéd és egy film értése az nem ugyanaz:)

Ha ezzel megvagyunk, akkor tisztázni kéne azt is, hogy mit értesz egyedül alatt. A beszédtanuláshoz természetesen szükség van egy másik emberre, hisz oda gyakorláson át vezet az út s bár vannak ezt segítő hanganyagok, egy bizonyos szint után mindenképp kell egy normális interakció a következő szintre lépéshez. Másrészt meg minek tanulnál meg egy másik nyelvet, ha nem az lenne a cél, hogy kapcsolatba léphess azon a nyelven más emberekkel?:)

Szóval én inkább az "önállóan" kifejezést használnám, mert egyedül nem, de önállóan valóban meg lehet tanulni egy nyelvet.

Első lépésben alakíts ki magad körül angol nyelvű környezetet, híroldalak, filmek (angol felirattal, majd anélkül), programok, játékok, legyen minden angol. Az elején szívás lesz, de hamar bele lehet rázódni, a lényeg, hogy olyan dolgokkal vedd magad körbe, amik egyébként érdekelnek (pl kedvenc filmek, sorozatok, akár képregények...stb megfelelő témájú dolgok) Az érdekesebb szavakat, kifejezéseket írd ki, tanuld meg, csomó flashcard program van, válassz egyet. Itt jegyezném meg, hogy mindig kontextusban tanuld a szavakat, ne ilyen jóféle magyar oktatási rendszeres szómagolás formájában. Foglald mondatba!

Hanganyagok, szótárak esetében, ha már van egy erős kezdő szókincsed akkor egynyelvűekkel tanulj!

Pár konkrét ötlet:

duolingo - kiváló egy alap szókincs felszedésére, s a nyelvtanról is csaknem teljes áttekintést ad, bár célszerű hozzá külön is kutakodni, ha vmit nem értesz

effortless english - egynyelvű hanganyag erős kezdő szinttől

anki - egy flashcard program

tatoeba.org - példamondatok gyűjteménye

sztaki szótár - sztem a legjobb online angol-magyar szótár

dictionary.cambridge.org - elég jól felépített egynyelvű szótár

Baranyai Márta féle Angol Kisokos - minimál nyelvtani összefoglaló

lang-8.com - olyan mint egy nagy közösségi üzenőfal, ahol az irományaidat anyanyelvi emberek kijavítják.

lyricstraining.com - youtube zenék szövegértése, ha van vmi kedvenced aminek érdekel a valódi szövege ez a te oldalad.

teacherluke.co.uk - színvonalas brit podcastok

conversationexchange.com - kereshetsz rajta anyanyelvi beszélgetőpartnert, aki beszélget veled, cserébe te is segítesz neki mondjuk magyarból, akár online, akár egy sör mellett.


Így egy szuszra kb ennyi ugrik be elsőre, de sztem elindulni bőven elég lesz. A lényeg, hogy találj időt minden nap tanulni (ha másképp nem megy mosogatás, utazás...stb közben), s használd a nyelvet.

2015. máj. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó válaszadó- tökéletes válasz ! :)
2015. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MJozsi44 ***** válasza:
Kossuth Lajos a börtönben egyedül tanult meg csaxolok!!! A kiejtes az mas, ahhoz filmek kellenek, de az sokadlagos!!
2023. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!