Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg két nyelvvizsga kell...

Tényleg két nyelvvizsga kell a bme-s diplomához?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egyik ismerősömtől, hogy mindegyik bme-s szakon legalább kettő középfokú komplex nyelvvizsga szükséges a diploma megszerzéséhez. Ugye ez nem igaz?!? Én eddig úgy tudtam, hogy csak egy nyelvből kell tenni.(építész szak érdekelene leginkább)

2015. ápr. 15. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! :)


A felvi.hu-n részletesen tájékozódhatsz a bizonyos szakok elvégzéséhez szükséges feltételekről.

2015. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, természetesen ismerem a felvit. Itt egyéni véleményekre vagyok kívácsi.
2015. ápr. 15. 19:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni VÉLEMÉNYEKRE? Mi van? :D Hivatalos információ helyett tényleg azt szeretnéd tudni, hogy SZERINTÜNK kell-e két nyelvvizsga?
2015. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vélemény? Szerintem (szinte) MINDEN egyetemi szakon felsőfokú szaknyelvi nyelvvizsga + egy min. középszintű lenne az elvárható. Egyébként az ismerősöd baromságot mondott. Létezik a felvi.hu és a Nemzeti Jogszabálytár is, mindkettő szenzációsan hasznos, tessék átnyálazni őket!
2015. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni véleményeknek semmi köze a hivatalos információkhoz, ezért menj csak szépen a felvire.
2015. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért írtam, hogy egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, mivel a hivatalos oldalakat már megnéztem, és nincs utalás erre( csak ilyesmit találtam, hogy "államilag elismert középfokú komplex nyelvvizsga szükséges" , de ebből ugyebár "csak" 90% eséllyel következtethetek arra, hogy tényleg csak egy nyelvvizsgáról van szó, és nem kettőről. Mert pl. mi van, ha félreértelmezem a szöveget?!. Ezért vagyok kíváncsi a ti véleményetekre ( ami persze nem teljesen szubjektív, hanem valós információkon alapul).
2015. ápr. 15. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Oda van írva, hogy két nyelvvizsga? Szerinted ha kettő kellene, eltitkolnák? Na ennyit erről.
2015. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ne menj egyetemre. Ennyi ésszel és szövegértéssel, amikor első nap hozzád vágják a beiratkozási papírokat, el fog vérezni felettük. És ez most nem vicceskedve, meg semmi.
2015. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bennem eddig fel aem merült a kérdés, csak nem értem, hogy az egyébként értelmes ismerősöm hogyan jutott ehhez a valószínűleg hamis információhoz. Úgyhpgy megerősítést kérnék, ha lehwt. A kérdés adott.
2015. ápr. 15. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne te keresd egy nemlétező dolognak a bizonyítását, hanem ő álljon eléd a szerinte létező bizonyítékokkal. Amíg ilyennel nem tud szolgálni, márpedig nem tud, addig nincs aggódnivalód.
2015. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!