Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 nyelvvizsgával előrehozott...

B2 nyelvvizsgával előrehozott emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőre, 10.-ben szeretnék előrehozott emelt érettségit tenni angolból, tavaly pedig letettem a B2 komplex nyelvvizsgát (ORIGO - ez a Rigó utcai, tudjátok), szóbeli 81%, írásbeli 86%-kal.


Sikerülni fog így az emelt érettségi, vagy azért jóval nehezebb a B2 szintnél?


Fogalmam sincs a dologról, ezért kérdezlek titeket



2015. ápr. 29. 17:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem az előző évek emelt angol érettségi feladatsorait és nem okozott gondot a megoldásuk :)
2015. ápr. 29. 17:57
 2/15 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi B2-C1 nehézségű, én spec. utolsó év novemberében tettem 79%-os B2 nyelvvizsgát, aztán májusban produkáltam egy 89%-os emelt érettségit.. szóval menni fog :D
2015. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mindenképp megpróbálom :) Köszi
2015. ápr. 29. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is előrehozom az angolt, de nekem azt mondta a tanárom, hogy ezt csak 11. osztály májusában tehetem meg. Két teljes évet ugyanis végig tanulnom kell angolt középsuliban, tehát a 10. osztály májusi érettségi élből kilőve, nincs meg a két év. Januárban meghozták a kiváló új szabályt, miszerint ősszel nem lehet előrehozott érettségit tenni.

Bár azt hiszem, van ennek valami köze ahhoz is, hogy hány angolórád van hetente. Nekem csak 3, ha neked minimum 4, lehet, hogy leteheted hamarabb, mint én. Beszélj a tanároddal, ő fog tudni segíteni. Sok sikert előre is. :)

2015. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Heti 5 angolórám van :)

Megnéztem a törvény módosítását, és a végzés éve előtti első vagy második évben lehet előrehozottat tenni, tehát 10.Ben kellene engedniük

2015. máj. 2. 00:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 2013-ban szereztem B2-es nyelvvizsgát, szóbeli 70%, írásbeli 85%-kal, aztán még az év őszén mentem középszintre érettségizni, de mintha visszafejlődtem volna, csak 70 valahány százalékot produkáltam írásbelin, szóbelire nem is mentem. Azóta folyamatosan tanultam az angolt, rengeteg sorozatot nézek eredeti nyelven angol felirattal, megoldottam az összes eddigi emelt érettségi feladatsort, és még mindig van, amikor csak 60-70%-ot csinálok, de van, amikor 80+-t.. ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne bízd el magad, mert meglett a nyelvvizsgád, okozhatnak meglepetést.

Ui. az emelt érettségi hivatalosan a B2-es nyelvvizsga szintjének felel meg, nem C1-nek (az utóbbi időben az ECL-es C1-re készültem, de olyan irdatlan nehéznek találtam, hogy nem mentem nyelvvizsgázni), és bőven van a kettő közt különbség.

2015. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi gyakorlatban B2 és C1 nehézsége között terül el, hidd el nekem :)
2015. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hinnék én, ha nem tudnám, hogy hivatalosan a B2 szintjén van. Ajánlom figyelmedbe az alábbi link kis szövegdobozát tanulmányozásra [link] :)
2015. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Már bocsi, de képtelen vagy felfogni, hogy a hivatalos szint és a gyakorlatban tapasztalt szint nem egyezik?
2015. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jaj de értetlen itt mindenki, én mindenhol azt írtam, hogy a HIVATALOS bejegyzés szerint B2 szinten van. Már bocsi, de nem velem van a baj.
2015. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!