Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövő pénteken megyek Origó B2...

Jövő pénteken megyek Origó B2 típusú nyelvvizsgára angolból (csak szóbeli). Hogyan készüljek, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Szeptember óta van magántanárom akivel átvettük az összes tételt és mindig jól ment a beszéd de most úgy érzem nem tudok semmit! SOS

2015. máj. 2. 18:03
 1/6 anonim válasza:
Szia, én ma voltam :) A beszédkészségem sikerült, a magnót majd 3 hét múlva tudom meg. Pár tipp: tanulj be egy viszonylag hosszú, de nem sablonos bemutatkozó szöveget. pl.: sulid, hobbid, mit csináltál ma. ezeket úgy tanuld be hogy ne legyen sablonos, használj nem túl gyakori szavakat is. Én addig nyomtam míg le nem állítottak, még annyit kérdezett hogy mivel jöttem ide,és mennyi ideig tartott az út. Második tipp: a food/egészség témakört jól tanuld meg mert szinte minden vizsgán előjön valamilyen formában, vagy tudod kötni más témához. Szituációkhoz tanulj meg pár alap kérdést pl: Tudna segíteni, hogy... Megkérhetem rá, hogy... Örülök, hogy egyetértünk... stb.. Mikor bemész vizsgára mosolyogj és húzd ki magad, tűnj magabiztosnak, ha valamit nem értesz kérdezz vissza nyugodtan, segíteni fognak... :)
2015. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. máj. 4. 18:26
 3/6 A kérdező kommentje:
A szituációd milyen jellegű volt?
2015. máj. 4. 18:29
 4/6 anonim válasza:
A szituációs feladat az volt, hogy a feleségemmel elmegyek színházba és a külföldi szomszédot kell megkérnem, hogy vigyázzon addig a 3 éves gyerekre. Plusz a vizsgáztató kérdezte, hogy: mikor érek haza, mikor kezdődik az előadás, evett-e már a gyerek, mivel szokott játszani, stb...
2015. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hogy zajlott a vizsga? Bementél és ....
2015. máj. 4. 19:48
 6/6 anonim válasza:
Bementem, elkérik a személyit, helyet foglalsz, aztán mesélni kellett magamról, itt azt mondasz amit akarsz, csak ne nagyon állj le közben. Feltett még két kérdést, hogy mivel jöttem ide,meg a munkámmal kapcsolatban. Ez volt 5 perc. Második rész a képleírás, kihúztam elmondtam hogy mi jut eszembe róla, megint kérdezett 4-5 kérdést, hogy miért gondolom azt amit mondtam,stb. Ez is 5 perc volt. A végén volt a szituáció, szintén 5 perc. Én egyedül készültem rá, mégis sikerült, ha van tanárod akkor szerintem nincs miért aggódnod.
2015. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!