Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesen van írva ez a német...

Helyesen van írva ez a német levél? Ha nem kijavítaná legyszives valaki a hibákat? És a dátumot hogyan kell felírni rá?

Figyelt kérdés

Liebster Konrad!


Vielen Dank für deinen Brief. Es tut mir leid,dass ich dir so lange nicht mehr geschreiben habe. Ich bin sehr vollbesetzt gewesen. Ich habe viele gelernt,dann ich habe das Abitur gemacht und ich bin aus der Schule geschlendern. Ja,ich habe die Schule beenden. Ich möchte Schauspieler werden,deshalb gehe ich nächstes Jahr auf die Uni. Die Uni heißt Humboldt-Universität. Sie ist in Berlin,in der Nähe von deiner Untermiete. Deine Wohnung ist sehr groß und es gibt 3 Zimmers und du bist dort allein, könnte ich nicht bei dir wohnen? Du wärest nicht allein,du hättest Kompanie,ich würde zu dir im Haushalt und in der Regie helfen. Du hättest mehr Geld so. Und ich würde eine Person kennen. Aber,wennn dir es nicht wollte,dann es will nicht,dann ich besuche eine Wohnung für mich in Berlin. Aber wäre es gut! Sehr gut!

Entscheid und Schreib! Schreib mir bitte bald zurück! Ich warte auf deinen Brief!

Hello!


Deine Emma!



2015. máj. 6. 12:30
1 2
 1/14 anonim válasza:

a liebster helyett szerintem lieber :)

a datumot a megszolitas elott jobb oldalra pl. 06.05.2015

fontos hogy a 2015 utan NINCS pont :)

2015. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonom :) es maga a szöveg? :O
2015. máj. 6. 15:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Ich bin sehr beschäftigt gewesen. Ich habe viel gelernt, denn ich mache jetzt das Abitur, das noch bis Ende Juni dauert. Ich schließe die Mittelschule ab. Ich möchte Schauspieler(in) werden, deshalb möchte ich nächstes Jahr an die Schauspiel-Uni. Die Uni heißt Humboldt-Universität. Sie ist in Berlin,in der Nähe von deiner Untermiete. Deine Wohnung ist sehr groß und es gibt drei Zimmer und du bist dort allein, könnte ich nicht bei dir wohnen? Du wärst nicht allein, hättest Gesellschaft,

ich würde dir im Haushalt helfen. Aber wenn du das nicht möchtest, dann teile es mir mit. Dann suche ich

mir selbst eine Wohnung. Bitte schreibe mir, was du davon hältst. Ich warte auf deine Post -

Liebe Grüße

2015. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A ballagás az nem schlendern, hanem inkább Abschlussfeier
2015. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszönöm:) csak az a gond hogy kezdő vagyok es ez igy kisse nehez lenne. Amit én irtam az egyebkent teljesen helytelen? :O
2015. máj. 6. 16:53
 6/14 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdtem. 9.-es vagyok.
2015. máj. 6. 16:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát "Ich bin sehr vollbesetzt" olyan nem nagyon van

Inkább úgy írd, hogy "ich hatte viel zu tun"

(Sok dolgom volt) A schlendern meg sehogy nem illik abba a mondatba, nem tudom mit akartál volna kifejezni

2015. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tartalmilag (értelmileg) is kicsit fura a szöveg, mert

a Humboldton valószínűleg nem lehet színészetet tanulni, meg valószínűleg csak színészképző fősuli szóval mást kéne oda beírni pl. Hochschule für Theater und Kunst

v. vlmi hasonló

2015. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Geschlendern ~elballagtam lett volna :)
2015. máj. 6. 17:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Vagy akkor színész helyett mas szeretnek lenni es akkor jo lesz az is nem? :O :D
2015. máj. 6. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!