Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Dexam angol középfokú...

A Dexam angol középfokú nyelvvizsga szóbelije mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz, ez lesz életem első szóbelije. Mit kérdezhetnek? Abszolút nem tudok semmit erről a nyelvvizsgáról. Ha nem értem a kérdést, mit kell tennem?
2015. máj. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó a páros dolog. én direkt más szóbelire mentem. mert ha nagyon profival osztanak be az gázos..
2015. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A honlapon biztos van valami róla
2015. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia en masodjara futok neki holnap de az elozot is egy ponttal szurtam el. Nem veszes a paros dolog ha erted a szavakat mert ott ervelni kell mellett egy adott dologrol a paroddal. Pl nekunk az volt h mi a helyzet a gps-sel es nekem olyan cimszavak voltak h traditional map pl neki meg h fast stb. Tehat o ervelt mellette en ellene. a vegen pedig valaki mond egy olyat h finally es akkormondod h lehet jo is meg nemis. A kiseloadas nekem a huzos ott egy adott temarol.kell beszelni 3-4 percet. Mondjuk nekem a szobeli multkor epp meglett a beszed csak a magno nem. A viszgaztatoval valobeszelgeteshez meg annyit fuznek hogy tolunk nem kerdeztek nehezet. Tolem a kertes haz vagy lakashoz valo viszonyulasom es hogy a gyerekemet milyen sportra biztatnam baratomtol meg hogy milyen sportot preferal es mi a lakohelye nevezetessege.
2015. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nehéz, ha gyakorlod a típusfeladatokat.

Az első rész egy kiselőadás, kapsz kb egy percet, hogy a két modulszövegből válassz. Nem érdemes a cikkbe nagyon belemélyedni, inkább a címre figyelj, mi jut eszedbe róla, miről tudsz beszélni, van-e hozzá elég ötleted és persze szókincsed. Kapsz 10 percet, hogy kidolgozd, majd bementek a társaddal és mindketten előadjátok a saját kiselőadásotokat.

Utána a vizsgáztató tesz fel kérdéseket. Az első kérdés valószínűleg a társad kiselőadásával kapcsolatos (de nem nehéz, kb csak annyi, hogy egyetértesz-e vele, melyik volt a legjobb része), szóval érdemes figyelni arra, amit mond. Ezen kívül 2-2 kérdést kaptok még, felváltva. Ezek általános témakörökből vannak, a honlapon megtalálod őket:

[link]

Pár mondatos, világos választ várnak, nem kell percekig beszélni. Ha nem érted a kérdést, kérdezz vissza, de ha netán félreértelmezted, szólni fog a vizsgáztató, ezen ne aggódj.

Az utolsó a páros feladat, kaptok egy kérdést és 3-3 szempontot hozzá. Ebből kell összehozni egy pár perces párbeszédet, legalább két szempontot megemlítve a te papírodról. Fontos, hogy ne egymás mellett beszéljetek el, reagálj arra, amit mond a társad. Szerintem nézd meg a honlapon a mintafeladatokat, hogy legyen viszonyítási alapod.

[link]

Sok sikert! :)

2015. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!