Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő angolul megtanulni...

Mennyi idő angolul megtanulni olyan szinten, hogy meg tudjak csinálni egy középfokú nyelvvizsgát? És Debrecenben tudtok-e ajánlani jó nyelviskolát, ahol jó angol tanárok vannak és viszonylag olcsó is (csoportos órák stb. )

Figyelt kérdés

Németből már van felsőfokúm, most angolból szeretnék középfokút csinálni.

Valamennyire tudok angolul, ami rám ragadt középiskolában.

A nyáron szeretném megcsinálni, nyelvsuliba szeretnék járni.



2015. máj. 7. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Évek.
2015. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rád ragadt a középiskolában? Most akkor tanultál 4 évig vagy nem? Ha tanultál, akkor nem valamennyire tudsz, hanem B1 szinten. Amitől néhány hónap a távolság a B2-ig. Ha megvan a német felsőfokúd, akkor pontosan tudod, mit jelent a nyelvtanulás. Ráadásul az angol ezen a szinten könnyebb, mint a német.
2015. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
1 év
2015. máj. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Nyelvérzékkel és egy alap tudással 4-5 hónap intenzív tanfolyam és némi otthoni készülés után meg lehet csinálni.
2015. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha nemetbol felsofokud van (es nem lotton nyerted), nem lehet problema mondjuk 3 honap alatt..
2015. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
2-3 év
2015. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Az angolt nem túlságosan kedveltem, minden évben más tanárt kaptunk és mindegyik tojt bele az egészbe kb. Ezért írtam, hogy ami rám ragadt középiskolában..

Mondhatni, hogy tudok angolul csak pár nyelvtani rész nem tiszta és kicsi a szókincsem.

Sorozatokat pl. angolul nézek sokszor értem is.

2015. máj. 10. 11:22
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Aki állandóan lehúzza azok válaszát, akik azt írják, pár év mire megtanul az ember középfokon angolul, azok álomvilágban élnek. Értem én, hogy intenzíven, tehetséggel, szorgalommal stb. rövid idő alatt el lehet sajátítani, de nyelvtanárként tapasztalom, hogy esetek többségében nem ez a realitás és a valóság. Így feleslegesnek és károsnak tartom a kérdezőt becsapni.
2015. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
A kerdes persze nem tul jol lett felteve. Meg lehet tanulni 3 honap alatt is es 3 ev alatt is, embere valogatja. Es persze, h ki mennyi idot fektet bele. 2-3 ev alatt nullarol is el lehet erni a kozepfokot kenyelmesen. Extrem esetben akar 3 honap alatt is. Nekem van ismerosom, aki 6 honap alatt nyomte le a felsofokut nullarol. De erre nem sokan kepesek, nekem 5 ev tanulasba es 2 ev kulfoldi tapasztalatokba "kerult", igaz en nem siettem sehova. Viszont ha kerdezonk mar tenyleg sorozatokat nez, nemetbol pedig felsofokuja van 3 honap realisnak tunik.
2015. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amit észrevettem magamon az, hogy kicsi a szókincs, és az angolról magyarra fordítás sokkal jobban megy mint az, hogy a magyar gondolataimat angolul fejezzem ki.
2015. máj. 10. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!