Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgát...

Angol középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, de nem tudom, hogy melyik típusú nyelvvizsga ismert el külföldön és melyik nem, és hogy melyik típus a "legjobb". Szóval melyik nyelvvizsga típust ajánlanátok legjobban?

Figyelt kérdés
(ilyen válaszokat várok hogy pl. Euroexam/Telc/Bme/Dexam/Ecl/Itk/Egyéb)

2015. máj. 11. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Cambridge.
2015. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az euroexam, telc, ecl elismert külföldön, általában az egynyelvűek, kétnyelvűvel nem tudnak mit kezdeni külföldön. Ezen kívül a Cambridge, aminek neve van. Léteznek még amerikai vizsgák, de azok meg itthon nem akkreditáltak.
2015. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Cambridge-ről hallottam, hogy elismert és jó, de nincs vele tapasztalatom.

Én TELC-et csináltam (közép és felsőfok - angol), nekem bejött. Írhatod ceruzával, így könnyebb javítani, pontosan elég az idő a feladatok megoldására, a levél nem nehéz. Nem kell szöveget fordítani, mint a kétnyelvűeknél (bár azokat alapból hülyeségnek tartom).

A szóbelije nagyon könnyű, én sajnos írásban jobb vagyok mint szóban (ezzel nem azt mondom, hogy rosszul beszélem a nyelvet) és 100% lett. A vizsgáztatók is korrektek és segítenek, és ami itt szerintem könnyíti a vizsgázó dolgát, hogy nem közvetlenül a vizsgáztatóval beszélgetsz, hanem a vizsgázó társaddal/társaiddal (1 vagy 2), így nagyobb a valószínűsége, hogy nem hoznak kellemetlen helyzetbe, vagy hogy nem érted, mit kérdeznek. A vizsgáztató felteheti úgy egy másik vizsgán a kérdést, hogy még 2.-jára sem érted, viszont itt a vizsgatársakkal egymást tudjátok segíteni (legalábbis nálam pozitív élmény volt).

Én ezt ajánlom, de mondom, a többit nem ismerem.


U.i. Még a Dexam-et néztem, annak is nagyon tetszett a feladatsora és a szóbeli témák is jók, de arról még nem számolt be senki, nem olyan népszerű és elterjedt még.

2015. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!