Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok könyveket ajánlani...

Tudnátok könyveket ajánlani angol emelt szintű érettségihez? (Lent)

Figyelt kérdés
Már 4 éve leérettségiztem. Elmentem dolgozni, és most szeretnék majd egyetemre felvételizni, viszont ahhoz emelt angol kellene. Nem az angoltudással van a gond, 97%-os lett a közép érettségim és van felsőfokú C nyelvvizsgám. Íresbeli letöltöttem feladatlapokat gyakorlásnak az oktatas.hu-ról, viszont kellene olyan könyv, amiből a szóbeli típusfeladatokat tudnám gyakorolni. Tudnátok ajánlani párat? A szókincsemet tematikus szótárakból frissítem, viszont egy jó angol nyelvtankönyv is jó lenne, hogy fel tudjam idézni a nehezebb nyelvtani szabályokat. Köszönöm! (Nem idén érettségiznék!!)

2015. máj. 14. 17:26
 1/7 A kérdező kommentje:
A "most"-ot egy-két éven belülre értem.
2015. máj. 14. 17:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Illetve: "Íresbeli feladatlapokat már töltöttem le gyakorlásnak " Bocsánat az elírásért.
2015. máj. 14. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Németh Katalin Angol nyelvtani ABC nevű könyv elég jó, alapszinttől veszi felsőig.

Mellesleg ha van felsőfokúd, akkor az emelt nem lesz nehéz.

2015. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezzel tisztában vagyok. Csak szeretnék ismételni és feladatokat gyakorolni.
2015. máj. 14. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:

szóbelire én ezekből készültem: Angol szóbeli gyakorlatok - Emelt szint, 1000 kérdés 1000 válasz felsőfok

írásbelire pedig: Angol írásbeli gyakorlatok - Emelt szint illetve ha a nyelvtant szeretnéd gyakorolni arra a legjobb szerintem az English Grammar in Use

2015. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarics Péter

"Angol nyelvi érettségi emelt szint"

2015. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Színes érettségi feladatsorok angolból, emelt szint.

Valami ilyesmi a címe, és kidolgozott próbatételeket tartalmaz, van szóbeli és írásbeli része.

2015. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!