Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni franciául?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy romanisztika szakra jelentkezek, azon belül franciára. Van esetleg valaki aki ilyen szakra jár? Milyen a véleményetek? Németül beszélek b2 szinten, az írásbelim megvan, a szóbeli még nincs. Angolul elég sok mindent megértek, filmek, angol oldalak miatt, de tanulni nem tanultam. Azt mondanám, hogy van nyelvérzékem, de azért vannak nálam sokkal fogékonyabbak is. Így érdemes lehet ilyen szakra jelentkezni?

2015. máj. 17. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nyelvekben gondolkodsz, akkor miért ne?
2015. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A romanisztika szakon a francia szakiranyhoz egy emelt szintu francia erettsegire lesz szukseged, ha pedig mellekszakkent valasztod akkor is szukseges elozetes nyelvtudas, mert az egyetem nem nyelviskola: legkorabbi nyelvemlekektol kezdve kulturan at komoly nyelveszetig mindenfele tantargyad lesz, nem csevereszni tanulsz majd :)

Ugyan ez a helyzet a spanyol es az olasz szakirannyal is, egyedul a portugal szakirany a nepszerubb ujlatin nyelvek kozul.

2015. máj. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Bocsanat, elirtam: szoval a portugal szakirany indul csak nullarol a nepszerubb ujlatin nyelvek kozul ezen a szakon.
2015. máj. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-3-as jól írja, egyetemen te nem fogsz megtanulni franciául! Ha mindenképp akarod, akkor még előtte kezdd el nyelviskolában vagy magántanárral. Egyébként nem nehéz nyelv egy idő után... szóval eleinte nehézkes, bonyolult, de minél többet tanulod/minél többet tudsz, annál inkább ráérzel és teljesen logikussá, könnyűvé válik a nyelv (ezért a "piramishoz" szokták hasonlítani). :)
2015. máj. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!