Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemes angol után...

Melyiket érdemes angol után tanulni? Olasz/német/orosz nyelv?

Figyelt kérdés
Eddig (nagyon régóta) angolul tanultam, de nem értem el jelentős sikereket. Nagyon rövid ideig (szavak szintjén) németet is tanultam (a nyelvtannal nem bajlódtunk).
2015. máj. 19. 14:49
 1/4 anonim válasza:
hát ha sokat tanultál angolt akk lehet hogy németet érdemes, mivel az nagyon hasonlít az angolra.
2015. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na ha nagyon hasonlít, akkor bajban leszek...az angol nagyon nem akar menni. A legszörnyűbb az egészben az, hogy megtanulom a nyelvtant, megtanulom a szavakat, kifejezéseket, de mire komplett produktumot kellene létrehozni, a nyelvtan nagy részét képtelen vagyok alkalmazni. :(:( csak bizonyos részek "ugranak" be, de amik nem mennek, hiába ismétlem őket már több századjára is, akkor sem ragadnak meg a fejemben :(
2015. máj. 20. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a német nem hasonlít az angolra, bitang nrehéz. Az olaszt könnyű megérteni, dallamos, ezért könnyű megjegyezni.

Az olaszt ajánlom

2015. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3: köszönöm. Én is az olasz felé hajlok inkább. A napokban nézegettem a youtube-on nyelvoktató anyagokat....lehet, hogy a német kiejtés könnyebb (vagyis nagyrészt úgy ejtünk, ahogy le van írva, mert ugyebár angolban sokszor hírből sem ismeri a hangzás a leírtakat :D) De egy picit katonás a fülemnek, és egy nyelvoktató kollégám felvázolta a nyelvtan alapjait....ha az angolban nem nagyon ment, akkor németben sem leszek erősebb ez már fix. Lehet, hogy logikus a német nyelv, de számomra túl sok a szabály, kevesebb ugyan a kivétel, mint az angolban, de én inkább a 2. nyelvet már csak "élvezeti" szinten tanulnám. Mivel egyre többször járok Olaszországba, Szlovéniába, valamint a horvát és bosnyák tengerparti részekre, talán még hasznos is lehet (a horvátok és bosnyákok is elég sokan beszélik az olaszt és számomra meglepő módon az angolt is).
2015. máj. 22. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!