Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Mit jelent a...

Angolosok! Mit jelent a 'living authority'?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 09:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
21%
a költő él
2015. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nekem inkább valami joggal kapcsolatos jelentésre lenne szükségem, ahogy a kulcsszavakban is van
2015. máj. 24. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:
élethez való jog. (szerintem)
2015. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
esetleg letelepedési szabályokra utalhat még.
2015. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
érvényes meghatalmazás
2015. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 chtt ***** válasza:
12%
A joghoz sajnos nem tudok hozzászólni, de tudtommal a kifejezés "élő szaktekintély"-t jelent.
2015. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"if I touch a living authority"

esetleg így ebben a szövegkörnyezetben? amúgy először én is az élethez való jogra gondoltam, de így olyan furán hangzik^^"

2015. máj. 25. 09:16
 8/11 chtt ***** válasza:

Ööö, ez nem szövegkörnyezet, hanem szövegkörnyezetből kiragadott fél mondat.

He's the greatest living authority on this topic. - Ebben a témában ő a legnagyobb élő szaktekintély.

Én ezt a jelentését ismertem a kifejezésnek.

Szövegkörnyezethez minimum az egész mondatot meg kéne adnod... Bocs, hogy nem tudtam többet segítni.

:)

2015. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

bocsánat, valóban helytelenül fogalmaztam, itt van még egy kiragadott mondatrészlet, amelyben szerepel a kifejezés: "It looks like he is

thinking of provoking a living authority"

2015. máj. 25. 16:19
 10/11 chtt ***** válasza:

Hihi, tudom, olyan vagyok, mint egy papagáj, de nekem még mindig belefér az "élő szaktekintély" kifejezés :)))


Úgy tűnik, arra gondol/azon gondolkodik, hogy provokál/felbosszant (esetleg: kihív - nem ismerem a teljes szöveget:) egy élő szaktekintélyt.

2015. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!