Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri interneten nyelvet...

Megéri interneten nyelvet tanulni? És ezek közül melyik a leghasznosabb? Olasz, Francia, Orosz, Német, Szlovák (ezt kár volt kiírni:DxD)

Figyelt kérdés
Konkrétan a spanyolról lenne szó... Jövőre megyek kollégiumba, gimnáziuma. 0.-tól ugye angolt tanulok, egy évre rá elkezdek egy másik nyelvet. Azonban csak a fentiek közül választhatok, pedig a spanyol minden vágyam.. most németet tanulok 5 éve, de hát gyenge az oktatás, így nagyon rosszul tudok :D A szlovák ugye felesleges, még ha határon is lakom.. az olasznak gondolom semmi haszna. A válaszokat előre is köszönöm ^^
2010. febr. 26. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A németet folytasd, hacsak nem kifejezetten ellenszenves számodra.


[link]


A spanyolt is elkezdheted néhány éven belül, akár nyelvtanfolyamon is. Megéri.


Egy kis nyelvtan:

[link]

2010. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Fontossági sorrend: német>francia>orosz>olasz

Nehézségi sorrend: német>orosz>francia>olasz


Az olasznak akkor van haszna, ha

- lány vagy, és minden vágyad Olaszországba nősülni

- zöldség-nagykereskedőnek készülsz összeurópai szinten

- művészettörténésznek készülsz.


A spanyol borzasztó egyszerű nyelv, de nem sok hasznát veheted.


Az lenne a racionális, ha fejlesztenéd a német tudásodat, vagy ha azt végképp nem bírod, akkor a franciát vagy az oroszt kellene megpróbálnod. Amúgy ha már megtanultál franciául és tudsz angolul, akkor spanyolul hetek kérdése megtanulni, szóval bármikor megteheted.

2010. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
jav.: mármint Olaszországba férjhez menni.
2010. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én oroszt választottam és azt is választanám mostis! Megérte.Most a BME-n vagyok ott is tanulom, és elég sokra mész vele később.(német szerintem sokkal nehezebb)
2010. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!