Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most ezt hogy tanuljam meg?

Most ezt hogy tanuljam meg?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a 9.-et, nyelvi előkészítő.

Hát aki tudja milyen az tudja, és az a helyzet, hogy hányingerem van az angoltól év végére.

Szerdán felelünk 17 tételből és 10 szituációból.

Holnapután meg irásbeli.

Ez teszt, hogy kiről mit kell tudni, haladóban vagy kezdőben lesz szeptembertől (én haladóban vagyok eddig, mert szeptemberben írtunk tesztet, és az alapján)

és ezzel készülünk is jövőre a telc nyelvvizsgára.

A tételek az ünnepek, magamról, családról, suli, stb.

A legalapabb cuccok.


Egyik tantárgytól sem félek, akármelyik magyar tantárgyat tanulom, rögtön megy, elolvasom egyszer és tudom.

De a nyelveket nehezen tudom megtanulni, magolni meg végképp nem.

Ha nincs összefüggés, vagy nem értem, amit tanulok, akkor meghaltam.

Erre mindenki mondja, hogy jó eszem van, de a nyelvvel nem tudok mit kezdeni.

Megy az is, de nem élvezem.


A kérdés kizárólag angol szöveg megtanulására vonatkozik, a nyelvtani részre nem, mert a logikám miatt megbirkózom vele, de hát most ott tartok, hogy még azzal is baj lesz, mert hallott szöveget egyáltalán nem értek, és az angol középszintű feladatsor szópótlásos-sz*.ros-szövegértéses részénél is meghaltam.

Viszont meg kell lenni a 4-esnek mindkettőből.

És kedd, szerda.

És itt vagyok elvérezve.

Mi a f*.szomat csináljak?



2015. máj. 31. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem (illetve folyamatban van az érettségi :D) kéttannyelvűben, első év végén nekünk is volt ilyen. Akkor én megtanultam őket, de igazából felesleges volt.


Akár ott helyben is kitalálhatod, csak legyen róla kb. 1 vázlatod hogy miről akarsz beszélni. (Ha ki vannak dolgozva akkor kiemelőfilccel emeld ki a legfontosabb momentumokat és azokat memorizáld)


Hallásértésem nekem is f*s, de mivel egész végig emelt szintre készültünk, (én meg középen érettségiztem) hozzászoktam, és nevetségesen könnyű volt a középszint minden téren azok után :D


Menni fog az! Első vizsga, ezután már lesz rutinod :D (Nekünk anno 11. végén is volt még 1 ellenőrző vizsga)

2015. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Szerintem is az lesz, hogy gondolatjellel szépen a vázlatok és az alapján jön minden.

De az írásbeli, hallással nem tudom mi lesz, mert az holnapután lesz.

2015. máj. 31. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van abban h nem akarsz egesz szovegeket megtanulni. Tudod h mukodik a mondatalkotas igy csak a kulcszsavakat ird ki egy cetlire es tanuld meg oket.
2015. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz!


Ma írtuk meg az írásbelit, volt a feladatsor, listening, és 2 levelet kellett írni.

Nem bízom el magam, de meglepően könnyű volt még a listening is, szerintem szándékosan nehezeket oldottunk 2 hétig, hogy a vizsga majd kellemes csalódás legyen.


A szóbelit pedig át rakták hétfő-keddre, úgyhogy rá tudok feküdni a héten, és minden oké lesz.


Na persze, a jó nincs rossz nélkül, miért lenne örömöm, hogy képzelem ezt.

Na az van, hogy a tanár nem bíz semmit a véletlenre, már múlthéten feleltetett a szóbeliből, egy héttel előtte kéri, jeggyel zsarolt, hogy a vizsgára mindenkinek menjen.

Tegnap én jöttem, hát persze hogy semmit nem tudok, és egyes. Azt hiszi, hogy mindenki tudja, és azt hitte, hogy még az a tétel nincs megtanulva XD

És persze hogy holnapra sincs megtanulva. :DD

De lesz*.rom, ne b*.ssza már meg, hogy ami a vizsgára lett kiadva, majd számon kéri jegyre, f*.szt, majd ha a vizsga is egyes lesz, akkor magyarázzon, akkor az én felelősségem, de most nem mindegy neki, mikor tanulom.

2015. jún. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!